Faciaya ramak kala!

Ordu genelinde etkili olan kar yağışının ardından hava sıcaklığının yükselmesiyle erimeye başlayan karlar toprak kaymalarına neden oluyor. Kabadüz ilçesinde eriyen karlarla yamaçtan kopan kaya parçaları yaşlı çiftin evini az daha yutuyordu. Gece saatlerin

Trabzon 05.02.2016, 13:03
Faciaya ramak kala!
Ordu genelinde etkili olan kar yağışının ardından hava sıcaklığının yükselmesiyle erimeye başlayan karlar toprak kaymalarına neden oluyor. Kabadüz ilçesinde eriyen karlarla yamaçtan kopan kaya parçaları yaşlı çiftin evini az daha yutuyordu. Gece saatlerinde meydana gelen heyelanla yaşlı çiftin evinin önü kayalarla doldu.
77 yaşındaki Mehmet Bayandır, gece saatlerinde meydana gelen heyelanla evlerinin önünün kapandığını söyledi. Gece saatlerinde büyük bir gürültüyle kayaların yamaçtan koptuğunu belirten Bayandır, "Gece saatlerinde büyük bir gürültüyle uyandık. Evimizden dışarı çıktığında yamaçtan kopan kaya parçalarının evimizin hemen önünü kapattığını gördük. Gerçekten verilmiş sadakamız varmış" dedi.
 
 
 
Kabadüz Belediyesi yetkilileri olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Olay yerinde inceleme yapan Kabadüz Belediye Yazı İşleri Müdürü Mehmet Tıkıç, yaşlı çiftin mağduriyetinin giderileceğini aktardı. İlçeye son yılların en fazla karı yağdığını ifade eden Tıkıç, "Tüm ilçemiz genelinde etkili olan kar yağışının ardından hava sıcaklığının artmasıyla birlikte hızla erimeye başladı. Eriyen karlar nedeniyle ilçemizin farklı yerlerinde toprak kaymaları yaşandı. Belediye olarak ekiplerimiz buralarda temizleme çalışmalarını hızla sürdürüyor. Buradaki ailemizin de heyelanla kapanan evlerinin önü temizlenecek" diye konuştu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@