Estetik ameliyatında ölen kişinin ölümü araştırılıyor

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon’da özel klinikte burnunda bulunan yağ bezesini aldırmak için ameliyat olmak istediği sırada hayatını kaybeden 35 yaşındaki Erdinç Yıldız soruşturmasına Sağlık İl Müdürlüğü müdahil oldu. Haber61’in edindiği ilgiye göre; Ad

Trabzon 21.12.2015, 12:30
Estetik ameliyatında ölen kişinin ölümü araştırılıyor

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon’da özel klinikte burnunda bulunan yağ bezesini aldırmak için ameliyat olmak istediği sırada hayatını kaybeden 35 yaşındaki Erdinç Yıldız soruşturmasına Sağlık İl Müdürlüğü müdahil oldu. Haber61’in edindiği ilgiye göre; Adli Tıp’a otopsisi için sevk edilen Yıldız’ın kan örnekleri ve ön biyopsisi yapılarak bulgular İstanbul Adli Tıp’a gönderileceği bilgisine ulaşıldı.

Kan değerlerindeki narkoz değerleri Yıldız’ın ölümünde ihmal olup olmayacağını belirleyecek. Otopsi’de kesin ölümün belirlenmesinde net bulgulara ulaşılmayacağından Trabzon Sağlık İl Müdürlüğü Yıldız’ın ameliyat öncesi testlerden geçip geçmediği incelenecek. Ailenin ise doktordan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Haber  Şükrü Üçüncü 

Yorumlar (1)
Uğur Eskici 5 yıl önce
Bu ölümün çok iyi araştırılması gerekir dusuncesindeyim.Poliklık şartlarinda ve polikliniklerin kendi fiziksel sartlarinda yapilan cerrahi girisimlerin standartları Sağlık Bakanliğı tarafından kanunlar ile belirlenmistir .Bu tür kliniklerin vergi daireleri tarafindan da inceleme altina alinmasi gerekir.Neticede hastalardan alinan paralar onemsenecek duzeydedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@