Erzincan - Trabzon demiryolu ile alakalı flaş açıklama: Ulaştırma bakanımızla görüştük!

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora'dan demiryolu açıklaması geldi.

Trabzon 12.09.2020, 16:33
Erzincan - Trabzon demiryolu ile alakalı flaş açıklama: Ulaştırma bakanımızla görüştük!

Erzincan ile Trabzon arasına yapılan demiryolu ile alakalı son günlerde ortaya çıkan Rize'ye kaydırıldı tartışmalarına AK Parti Trabzon Milletvekili Salkih Cora'dan açıklama geldi.

Cora, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüştüklerini ve demiryolunun başka bir yere kaydırılmasının söz konusu olmadığını belirtti.

İşte Salih Cora'nın açıklamaları:

Trabzon Demir yolu projesi önceki dönem başbakanımız Binali YILDIRIM ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından şehrimize söz verilmiş ve birçok aşama geçirmiştir.

2011 yılında milletvekillerimizin ve Gümüşhane milletvekillerimizin de katkıları ile güzergâhla ilgili alan proje çalışmaları yapıldı. 1/50 binlik haritalar çıkarıldı ve 2014’de tamamlanmış ve devlet demir yollarına teslim edilmişti. 2018 yılında milletvekillerimizin büyük çabası ile Trabzon Erzincan demir yolu adıyla buranın etüt projesi ihale edildi. İhale sonucunda bakanlıkla sözleşme imzalandı ve yüklenici firmaya iş teslim edildi. Proje çalışmaları devam etmektedir.

Geçtiğimiz hafta Ulaştırma ve Altyapı bakanımız Adil Karaismailoğlu ile görüştük. Bakanlık bürokratlarıyla da görüştük. Trabzon Erzincan Demir yolu ne rafa kalkmıştır ne de araftadır. Trabzon Erzincan Demir yolu proje çalışmaları son sürat devam etmektedir. İnşallah demir yolu şehrimize kazandırmakla beraber bölgemizin önemli ve stratejik noktalarını da demir yolu ile birleştireceğiz.

Yorumlar (10)
inanmayın hemşerim 3 ay önce
yalan abi yalan oyalıyorlar 2010da gelcekti hani her seçim aynı bahane
H. M 3 ay önce
Bu açıklamaları bir yere not alın hem c. başkanı hem Binali hemde bu bakan bizleri oyalıyorlar. Kaç sene geçmiş.. Hala bir gelişme yok. Salih cora içimize döner yıllar geçer AKP gider bu iş olmaz. Seçime yönelik siyasi ma evralar
emir 3 ay önce
trabzonlu vekiller bal yapmayan arılara benziyor vız vız vız bal yok..! her zaman aynı taktikler yeter artık bıktı bu millet laf dinlemekten icraat gösterin!
Ts 3 ay önce
Seçim yaklaştıkça her zaman gündem oluyor 30 yıldır aynı sanaryo gündeme geliyor sonra fos çıkıyor
antikus 3 ay önce
eee sonra?? alayinizin yaptigi ayni sey millete masal okumak tipki cobanin koyunlarina kaval caldigi gibi ama siz haklisiniz eger halk tepki vermiyorsa ölmüs demektir gömun gitsin o zaman. simdiye kadar hangi sözünüzü tuttunuzki? 2023 secimleri yaklasinca gene gelir gene atar tutarsiniz nasilsa millet dinliyor
Murat 3 ay önce
Bırak Çek çakı hala oyalama tarih tarih ihale ne zaman yapacaksın cora
Kim yalancı ? 3 ay önce
Vekil Cora doğru diyorsa, o zaman Rizeli akpliler komşumuz Rizelilere yalan söylemişler , onları kandırmışlar. Öyle mi ???
Haşmet 3 ay önce
Demir yolu projesi tüm karadenizi
Kapsarsa iyi olur.Samsundan sarpa
Kadar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@