banner556

Ersen Küçük: Bugünü gazeteciler bayramı olarak kutluyoruz

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Trabzon 10.01.2021, 11:17
Ersen Küçük: Bugünü gazeteciler bayramı olarak kutluyoruz

Bugünü gazeteciler günü yâda bayramı olarak kutluyoruz. 10 Ocak, 1961 yılında gazetecilerin çalışma koşullarını iyileştiren ileri haklar getiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği gündür.

Yasama, yürütme ve yargının yanında 4. kuvvet basının, geleceğin güçlü Türkiye'si için mutlaka desteklenmesi ve sektörde yaşanan sorunların bir an önce çözümlenmesi gerekiyor. Bizler de Bölgenin güçlü bir yerel medya ağına sahip olan Trabzon da Trabzon Gazeteciler cemiyeti olarak, temsil ettiğimiz meslektaşlarımızın sorunlarını her platformda dile getirerek çözüm arıyoruz.

 Bu bağlamda basın çalışanlarının, hak ettikleri hayat standardına, ekonomik ve sosyal imkânlara kavuşması için elimizden gelen gayreti göstermeye ve takipçisi olmaya devam edeceğiz. 

Hepimizin bildiği gibi basının demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği bu hizmet, zorlukları nedeniyle her türlü takdiri hak etmektedir.

Bu düşünceden hareketle basın yayın organları içerisinde çalışan bir fotoğraf karesi için saatlerce en doğru anı bekleyen; bir satır haberle birçok hayata umut olabileceği gerçeğini unutmadan çalışan muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyor, görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını ve aramızdan ayrılan eski cemiyet başkanlarımızı, çok değerli usta gazetecilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Yorumlar (1)
don bas 2 hafta önce
türkiyede basin özgürlügü,180 ülke arasinda 154 ,noktacü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@