Eren’in şehit olduğu yerde ailesine ev yapılıyor

Trabzon’un Maçka ilçesi Yolgören mahallesinde geçtiğimiz Ağustos ayında terör örgütü mensuplarının hırsızlık için girdiği evlerini güvenlik güçlerine göstermek için giderken açılan ateş sonucu Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte şehit olan Eren Bülbül’ün Yolgören mahallesinde saldırıya uğradığı yere Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 katlı bir ev yaptırılıyor. 

Trabzon 21.11.2017, 15:04 21.11.2017, 15:53
Eren’in şehit olduğu yerde ailesine ev yapılıyor

Altı ahır olacak şekilde projelendiren evin inşaatı için emeği geçenlere teşekkür ve dua eden anne Ayşe Bülbül, “Allah razı olsun devletimizden. Çok sağolsun, Allah başımızdan eksik etmesin onu. Kalan ömrümüzü inşallah rahat geçiririz. Eren o eski evde kalırdı” diyerek gözyaşı döktü.

Evin inşaatı önümüzdeki yayla mevsimine kadar tamamlanacak 

Konuyla ilgili bilgi veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise “Eren’in şehit olmasından sonra ortaya çıkan sosyal medya mesajında ‘Kimse de çıkıp demiyor ki iyi varsın Eren’ sözü tüm Türkiye’de slogan haline geldi. Aziz milletimiz onun hatırasını bağrına bastı. Aziz milletimiz hep bir ağızdan ‘İyi ki varsın Eren’ dedi. Biz de Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak hem ‘İyi ki varsın Eren’ dedik hem de ‘Hep kalbimizde yaşayacaksın Eren’ dedik. Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Maçka’da kendilerine hemen ikamet edecekleri iyi rahat bir ev tahsis edildi. Tabi hiçbir şey giden canlarımızın yerini tutmaz. Millet olarak ailemizin yanında olduğunu göstermek için Büyükşehir Belediyesi olarak bizzat Eren’in şehadete ulaştığı yerde, Köprüyanı mahallesi Vazelon bölgesindeki vaka yerinde, ailesinin de rızası alınarak hem hayvancılık yaptıkları hem yayla mevsiminde bulundukları alanda ailenin de düşüncelerini alarak bir ev yaparak destek olalım dedik. Cumhurbaşkanımızın da talimatı ile bu inşaata başladık” ifadelerini kullandı. Gümrükçüoğlu, 1 ay önce başlayan evin inşaatının en kısa sürede tamamlanarak önümüzdeki yıl yayla mevsimine yetiştirileceğini sözlerine ekledi.

Eren'in ismi yeğeninde yaşayacak 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz Pazar günü AK Parti Bayburt ve Gümüşhane İl Kongreleri’nin ardından geldiği Trabzon’un Maçka ilçesinde Eren Bülbül’ün ailesini ziyaretinde Eren’in yeni doğum yapan ablası Sezil Akın’ın 2. çocuğuna 'Asaf Eren' ismini koyarak kulağına ezan okuduğu öğrenildi.


,

 

Yorumlar (6)
adem keleş 3 yıl önce
Büyükşehir Belediyemize sosyal sorumluluğundan ötürü teşekkür ediyoruz
AGASARLI 3 yıl önce
ÇOK DOĞRU BİR KARAR, ANCAK BUNU YAPMAK İÇİN SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN MAÇKAYA GİTMESİ VE TALİMAT VERMESİMİ GEREKİYOR. YEREL YÖNETİCİLER NE İŞ YAPAR.
ulviii 3 yıl önce
Böyle bir evlat yetiştiren anaya herşeyin en iyisi layık.Allah kalanlarına sabır ve huzur versin
Trabzon: 3 yıl önce
Başkana helal olsun
Fatih 3 yıl önce
büyükşehir belediyesine bu projesi için teşekkür ederiz yalnız büyükşehir belediyesini sanayi esnafının ödenmeyen borçlarını ödemeye davet ediyoruz.. "paramız yok.. iş yapmayın bize" dediği esnafa mı bu projeyi yaptırıyor merek ediyorum.
YALAN YANLIŞ 3 yıl önce
Büyükşehir belediyesi yapıyor die hemen başlık atılmış. Acaba Reis oraya gitmese uğrayacakları varmıydı ? kimi kandırıyonuz anlamadık gitti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@