alexa metrics

banner536

Eren Bülbül'ün annesinden Türkkan ve Akşener'e tepki

Şehit Eren'in annesi Ayşe Bülbül, “Eren’in annesi olarak ona yazıklar olsun diyorum” dedi.

Trabzon 09.11.2021, 19:34
Eren Bülbül'ün annesinden Türkkan ve Akşener'e tepki

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de bir şehit yakınına söylediği küfürlü sözlere ve bugün TBMM’deki Grup Toplantısı’ndaki konuşmasında olayı provokasyon olarak değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e bir tepki de Trabzonlu şehit Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül’den geldi.

Şehit annesi Ayşe Bülbül, Türkkan’a “Eren’in annesi olarak ona yazıklar olsun diyorum. O sadece o şehit yakınına değil tüm şehit yakınlarına o lafı söyledi” derken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de “Ona da yazıklar olsun, o da bir annedir; O bizim yanımızda olacağı yerde başkalarının yanında oluyor” ifadeleri ile tepkisini dile getirdi.

Eren Bülbül'ün annesinden Türkkan ve Akşener'e tepki

Trabzon’un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017'de terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen oğlu Eren Bülbül’ün mezarı başında konuşan anne Ayşe Bülbül, İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de bir şehit yakınına söylediği küfürlü sözlere ve bugün TBMM’deki Grup Toplantısı’ndaki konuşmasında olayı provokasyon olarak değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepkisini dile getirdi.

“Onu sadece grup başkan vekilliğinden değil milletvekilliğinden de düşürmeliler”

Ayşe Bülbül, Lütfü Türkkan’a yönelik yaptığı açıklamada “Öncelikle bir şehit annesi olarak şehit evladını toprağa koyan bir anne olarak ona yazıklar olsun diyorum. Onun da evladı şehit edilebilirdi. O bir şehit yakını olsaydı ve biri ona o küfrü söylese onun tepkisi ne olacaktı? O tepkiyi nasıl kaldıracaktı. Eren’in annesi olarak ona yazıklar olsun diyorum. O sadece o şehit yakınına değil tüm şehit yakınlarına o lafı söyledi. Onun vekilliğine de yazık. Onu sadece grup başkan vekilliğinden değil milletvekilliğinden de düşürmeliler. Şiddetle kınıyorum. O, o küfrü nasıl söylemiş aklım almıyor. Diyecek de bir şey bulamıyorum” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de bugün TBMM’ndeki Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmasından ötürü tepki gösteren Ayşe Bülbül “Ona da yazıklar olsun, o da bir annedir. O da benim gibi bir annedir, onun da evlatları vardır. Şehit annelerini düşünerek konuşsun. O bizim yanımızda olacağı yerde başkalarının yanında oluyor” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (17)
Bir temenni 3 ay önce
Teyze teröre kurban giden küçük çocuğunun acısı nedeniyle toplum olarak seni el üstünde tutuyoruz. Tutmak da gerekir zaten ona tamam da sen niye her mikrofon uzatıldığında AKP'lilerin istediği şeyleri söylüyorsun. Senden sürekli böyle açıklamalar yapmanı bekleyenler hiç utanmıyorlar mı seni buna sürüklemekten? Eren'in hatırası için biraz uzak dursan keşke birilerinin bu günlük politik rant hesaplarından.
muhittin 2 ay önce
çünkü yayladaki evde 3 kişilik değil 10 kişilik erzak vardı!!! Konuşturmasın bizi susuyoruz Erenin saygısına!!!
devo 3 ay önce
Bir maçkalı olarak Eren Kardeşimize Allah Rahmet Eylesin .Mezarını da ziyaret ettim geçmişte .Anacım sabırlar diyorum. İnşAllah verdiğin bu tepkiyi mevcut Hükümet yetkililerin geçmişte şehit yakınları ve askerlerine yaptığı haksızlıkları da hatırlayarak verdiğini umuyorum . İnşAllah bu tepkiyi geçmişte de vermişsindir diye düşünüyorum . Lakin örnekleri çok . Hatırlamak lazım .
antikus 3 ay önce
senin analiginada yaziklar olsun sana ev hediye edip susturan kisinin sehitler icin söylediginden haberinmi yok? yoksa sana cocugunun kabi karsiligi ev verdi diye her dedigine eyvAllahmi dedin??? yazik bu genc yasta sehadet mertebesine ulasmis cocugun hatirina sus
Hacı 3 ay önce
ellerinden öptüğüm anneciğim her ne dersen haklısınız sonuna kadar yanındayım, lakin habura çadır mahkemeleri kurup teröristleri salıvermeselerdi belkide Eren kardeşimiz şehit olmayacaktı ihtimal dahilinde, birkaç lafında onlara olurmu yoksa birşeylerden endişemi ediyorsun, sakın olasın bazı çirkef çıkarcı devşirmeci siyasilerin gazına gelip pis emellerine alet olma, Allah sabırlar ve dayanma gücü versin, ateş düştüğü yeri yakar.
Cemil 3 ay önce
şehit annesini erdoğan mahkemeye verdiğinde de keşke aynı tepkiyi gösterseydin...
Turgay 3 ay önce
Bu zavallı ( evladını kaybettiği için) anneyi de kendinize alet ettiniz ya helal olsun.
antikus 3 ay önce
cok merak ediyorum bu hanim efendi birileri bu milletin bilmennesini .... dediginde ne yapti?? zevkten 4 kösemi oldu yoksa cikip höst serefsiz sen kime sövüyorsun dedimi?? sirf merakimdan soruyorum
BOZKURT 2 ay önce
Hani derler ya ŞEHİD KANIYLA SİYASET YAPILMASI..İşte tam olarak bu.Bir Şehid Annesi siyaset çamuruna meze yapılıyor.Bu ülkede sözün bittiği yerler geçileli yıllar oldu..BÖYLE KALİTESİZ SİYASETE LANET OLSUN.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@