banner536

banner526

banner513

Ekrem İmamoğlu mal varlığını açıkladı

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, kendisi ve eşi Dilek İmamoğlu ile babası Hasan İmamoğlu'nun mal varlığına ilişkin bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

Trabzon 25.06.2019, 15:57
Ekrem İmamoğlu mal varlığını açıkladı

23 Haziran'da yapılan yenileme seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, mal varlığını açıkladı. 

Ekrem İmamoğlu'nun İletişim Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre, Ekrem İmamoğlu'nun Beylikdüzü'nde tapu değeri 302 bin ve 71 bin lira olan iki dükkanı, 120 bin ve 26 bin liralık iki arsası, 911 bin liralık meskeni, Büyükçekmece'de 248 bin liralık dükkanı, Çanakkale'nin Eceabat ilçesine bağlı Bigalı köyünde 30 bin liralık evi ve 15 bin liralık damı, Balıkesir'in Edremit ilçesinde 256 bin, 313 bin, 165 bin ve 772 bin liralık dört arsası, Trabzon'un Ortahisar ilçesinde 210 bin liralık arsası bulunuyor.

Beylikdüzü'nde tapu değeri 145 bin lira olan dükkan, 185 bin liralık arsa, Büyükçekmece'de 572 bin liralık konut ve Muğla'nın Bodrum ilçesinde 500 bin liralık mesken, Dilek İmamoğlu'nun üzerinde kayıtlı görünüyor.  

Ekrem İmamoğlu'nun 254 bin liralık 2013 model cipi ve 8 bin lira değerinde silahı bulunuyor.

Banka hesaplarında ise Ekrem İmamoğlu'nun 979 bin lira, eşi Dilek İmamoğlu'nun 418 bin 869 lira olmak üzere toplam 1 milyon 397 bin 869 lira nakit parası yer alıyor. 

Mal beyanında Dilek İmamoğlu'nun 841 bin liralık pırlanta set-muhtelif altına sahip olduğu bilgisi verildi.

Borç ve alacak bilgilerinin de yer aldığı beyanda, Ekrem İmamoğlu'nun Hüseyin Tütüncü'ye 140 bin avro, İmamoğlu İnşaat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi'ne 250 bin lira, Hasan İmamoğlu'na 1 milyon 913 bin lira borcu, SSB Gayrimenkul Sanayi ve Ticaret AŞ'den 3 milyon 603 bin lira alacağı bulunduğu aktarıldı. 

Mal beyanında Ekrem İmamoğlu'nun 13 Ocak 1993 kurucu ortağı olduğu "İmamoğlu İnşaat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi"nde yüzde 60 hissesi (4 milyon 200 bin lira sermaye) bulunuyor.

İmamoğlu ayrıca 5 Mayıs 2016'da çalışma hayatına başlayan SSB Gayrimenkul Sanayi ve Ticaret AŞ'nin de kurucusu.

BABA İMAMOĞLU'NUN MAL VARLIĞI

Ekrem İmamoğlu'nun babası Hasan İmamoğlu'nun mal varlığı ise şöyle: 

"Güngören'de dükkan, Yalova Termal'de tarla, Beylikdüzü'nde 4 arsa, mesken ve konut, Trabzon Akçaabat'ta galerili dükkan-konut, Ankara Sincan'da arsa, Trabzon Akçaabat'ta tarla, Balıkesir Edremit'te konut, 7 arsa ve mesken, Aydın Kuşadası'nda arsa." 

Hasan İmamoğlu ayrıca yüzde 20 hisse (1 milyon 400 bin) ile İmamoğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin kurucu ortağı. 

İmamoğlu İnşaat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi üzerine kayıtlı bulunan gayrimenkuller şunlar: 

"Güngören'de 6 büro, Beylikdüzü'nde 6 dükkan, 4 konut ve yarı hisseli 6 büro, Büyükçekmece'de bir mesken ve iki dükkan, Beylikdüzü'nde A tipi dubleks iki mesken, Beylikdüzü'nde bir daire."

Şirketin proje aşamasında, dükkan (900 bin lira), daire (1 milyon 650 bin lira), daire (1 milyon 580 bin), daire, ofis ve dükkan (35 milyon 272 bin lira) ve daire+dükkanı (11 milyon 264 bin lira) bulunuyor.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (20)
Ayhan 1 yıl önce
Çocukların üzerinde bişey yok mu yada yakın akrabalarin üzerindeki şirket borcu ve şirket alacakları enteresan. Birde Bu malvarliklarina ne zaman ulasmis bakmak lazım adam Türkiye nin milyarderleri arasında helal olsun
Fetih 1 yıl önce
Malesef yok walla. İnanmayın dimi? Alışkınsınız 16 yaşında a.gülün oğlunu şirket açmasına, CB oğullarının gemicik basmasına, b.Yıldırım'ın çocuklarıyla birlikte 17 şirket kurup 30 gemi 2 süperyatı vs olmasına. Bi düşünelim birlikte. Açıkladığı tüm malvarlığını 2 katı olarak hesapla ve CB yada b.Yıldırım yada a.gülün oğlunun bir tane gemisi ediyor mu bakalım?
Diğer bir konu ne zaman ulaşmış babasından ulaşmış. Babası inşaat şirketini 1970 yılında kurdu. 1950 yılında da dedesi Trabzon'un en büyük Kerestecilerinden ve dekarasyoncularından. Dede 1950 kuruyor çocuklar 1970de üçüncü kuşak ilk 1980de şirkete dahil oluyor. Ekrem imamoğlu 1992de dahil oluyor aile şirketine. Yani demem o ki 27 yılda bu kadar yapması zorunuza gittiyse bilemem. Kaldı ki babası hasan bey eski mhplilerdendir. Yıldızlı güven Hastanesi kurucusu hasan güven katakulli ile yerinden etmeseydi bu aile ile çok daha önceden karşılaşacaktınız.
Bak şu işe 1 yıl önce
İmamoğlu nun mal varlığından rahatsız olanlar siz imamoğlu ailesinin kaç yıldır iş hayatında olduğunu biliyor musunuz ? Artı adam olanı açıklıyor neyse o asıl şunu merak ediyorum 15 20 sene önce hiç bir şeyi olmayıp tek serveti yüzüğü olanlar ve diğer bakanların yaptığı milyar dolarlık serveti hiç sorguşuyor musunuz ? En son ne zaman mal varlıklarını paylaştılar ? Siz nasıl müslümansınız yahu ? Utanıyorum sizinle hemşehri olmaktan imamoğlunun açıkladığı mal varlığına olan ilginiz ülkeyi yönetenlere niye yok ? Dünyanın en zengin 5 devlet başkanından biri olan başkanınız o serveti nasıl yaptı ? O yaşadıkları sarayın günlük masrafıyla onbinlerce ailenin karnı doyar utanmadan konuşuyorsunuz burada adamın herşeyini araştırmış didik etmişler hangisi gaksız kazanç ?
Sürmeneli 1 yıl önce
Dükkanların,evlerin, arsaların değeri ne kadar da düşük.O fiyatların iki katına almaya razıyım!
DelİDalga 1 yıl önce
Buraya yorum bırakan arkadaşlar. Trabzonlusunuz. Bi sorun bakın bu adamlar kaç yıldır inşaat sektöründe. Sonra tekrar buraya yönelip yorum yazın ... hayden Eyvallah
Tarik ören 1 yıl önce
VAllah bukadar mal varligina Bukadar kisa zamanda nasil ulasti merak konusu yani !
Bom bos 1 yıl önce
Caliskan adammis
ZayeraliTs 1 yıl önce
Bu adamı yere göğe sığdıramayan arkadaşlar bakın be kadarda garibanmış bu arkadaş fener gibi bir yardım kampanyası başlatsanız arkadaş adınada birazcık canlansa arkadaş hiçte fena olmazdı. Hani hizmet yapacak emek verecek ya üstüne üstelik makam aracınıda kaldıracaktı yazılı kadar hizmet yürüyerek nasıl yapılır bari bi araba alsaymış kendine hiçte fena olmazdı sizde katkıda bulunun biraz
abdi abi 1 yıl önce
tapu değeri??? o arsalar dediği yerde o paraysa ya biz emlak nedir bilmiyoruz......
Cenk Calis 1 yıl önce
Ekrem Bey biraz fakirmis?!! Yardima ihtiyaci var, lütfen yardimci olalim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@