Ekopark, kışın da cazibe noktası oldu

Ortahisar Belediyesi'nin Beşirli sahilinde hizmete açtığı Ekopark yaz kış vatandaşların uğrak mekanına dönüştü.

Ekopark, kışın da cazibe noktası oldu
banner432

Yaz aylarında geç saatlere kadar vatandaşların keyifli dakikalar geçirdiği Ekopark kış aylarında da cazibe mekanlarından biri haline geldi. Özellikle hafta sonları vatandaşların ailece dinlendiği, piknik yaptığı, gezip eğlendiği Ekopark'a her geçen gün ilgi daha da artıyor. Her tarafı çam ağaçlarıyla kaplı Ekopark'da vatandaşlar hem doğanın tadını çıkarıyor, hem de yürüyüş yollarında spor yaparak zamanlarını en güzel şekilde değerlendiriyor. İçinde tavşanların yer aldığı küçük bir hayvanat bahçesi de bulunan Ekopark'ta özellikle küçük yaştaki çocuklara hayvan sevgisi aşılanıyor.

EKOPARK ÇOK ÖNEMLİ BİR İŞLEVİ YERİNE GETİRİYOR
Ekopark'ın şehir merkezinde yeşil alan ihtiyacının karşılanması bakımından çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini belirten Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, "Geçen yıl hizmete açtığımız Ekopark, kent yaşamının stresinden, gürültüsünden, kalabalığından bunalan insanlarımızın sığınak noktası haline geldi. Ekopark, vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz bir sözümüzdü. Bunu yerine getirmekten büyük bir mutluluk duyduk. 2017 yılında hizmete açtığımız parkımız yeşil alan ihtiyacının karşılanması yönünde çok önemli bir işlevi yerine getiriyor. Özellikle de hafta sonları vatandaşların ailece dinlenebildiği, piknik yapabildiği, çocuklarımızın doğayla iç içe oyun oynayabildiği Ekopark, şehir merkezine çok yakın bir noktada yer alıyor. Beşirli sahilinde bütün vatandaşlarımızın fazla zaman harcamadan kolayca ulaşabileceği bir konumda bulunuyor. Ekopark'ımız yoğun talep görmesi yeşil alan ihtiyacının en önemli göstergelerinden biridir. Parkımızda vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabileceği çay ocağı, yeme-içme birimleri, ahşap kulübeler, yürüyüş yolları, kamelya, havuz, küçük çaplı bir hayvanat bahçesi bulunuyor. Bütün yaş gruplarının; yaşlılarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın çok keyifli dakikalar geçirebileceği, ferah bir alan. Her mevsimde burada yaşanan yoğunluk aynı zamanda bu tür alanlara olan ihtiyacın bir göstergesi niteliğinde. Doğayla iç içe çam ağaçlarını bünyesinde barındıran Ekopark sahilimize yeni bir soluk getirmiştir." diye konuştu.   


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 7 ay Önce

bütün caddeleri otopark yapan belediye,bir de eko park yapmış.sonuçta bir park.aya astronot göndermiş gibi haber yapmışsınız.

davut
davut - 7 ay Önce

Ya köprünün altında duran karayollarının yıllarca ağaç dikip baktığı yeri devralıp adına ekopark diyip bir de orada haber yazdırıyorsunuz. Trabzon'u 10 yılda 20 yıl geriye götürdünüz. Olsun seçimde tırnak makasını aday gösterseniz zaten seçilecek. Ben de olsa hizmet etmezdim.

Vatandaş
Vatandaş - 7 ay Önce

Ey cahil arkadaşlar!! (Hasan, Davut ve onu beğenenler) Hiç araştırma yapmadan okumadan sormadan cahilce yorumlar yapıyorsunuz. Eko-Park'ı Ortahisar Belediyesi yaptı, otopark işletmeliği ise Büyükşehir Belediyesinindir. Atıl durumda olan bir alanı halka açmayı da fazla gören arkadaşlar, daha önce hiç gittiniz mi o içkicilerin mekanına... şimdi insanlar ailesi ile çocukları ile gidip güzelce vakit geçirebiliyor orada.

Sezen
Sezen - 7 ay Önce

Gerçekten çok güzel.Boğucu lehir havası ve bebat trafiği unutturuyor insana..boztepeye de park ve alışveriş merkezi lazım.

eren
eren @Sezen - 7 ay Önce

alışveriş merkezi mi lazım ? yok artık

SIRADAKİ HABER

banner393