banner526

banner533

banner535

DKBB Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

DKBB 2017 Yılı I. Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

Trabzon 03.05.2017, 17:10
DKBB Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği (DKBB) 2017 Yılı I. Olağan Meclis Toplantısı, DKBB ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. 


Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlanırken Birlik Encümen üyeleri, Denetim Komisyonu Üyeleri, Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleri seçimleri gerçekleştirildi. Yapılan seçim sonucunda; Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz ve Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu DKBB Encümen Üyeliğine yeniden seçildi.

DENETİM KOMİSYONU SEÇİLDİ

Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, Şalpazarı Belediye Meclisi Üyesi Hasan Karabayır ve Köprübaşı Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Aydın Denetim Komisyonu üyeliğine seçildi.

DKBB Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU SEÇİLDİ

Gümüşhane Belediye Meclisi Üyesi Tayyar Demirel, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Derepazarı Belediye Başkanı Yakup Samangül, Doğankent Belediye Başkanı İlyas Patan ve Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Hatice Öztürk Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine seçildi.

2016 YILI KESİN HESABI VE FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

DKBB 2017 Yılı I. Olağan Meclis Toplantısında, 2016 Yılı Kesin Hesabı görüşülerek oybirliği ile kabul edildi. Buna göre DKBB’nin 2016 yılı toplam bütçe gideri 639 bin 505 TL ve toplam bütçe geliri 638 bin 947 TL olarak onaylandı. Gündemin beşinci sırasında bulunan 2016 Yılı Faaliyet Raporu toplantıda Genel Sekreter Mehmet Şentürk tarafından okunmasının ardından oylanırken ile kabul edildi.

5 BELEDİYE DAHA ÜYE OLDU

2016 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülüp karara bağlanmasından sonra gündemin altıncı sırasında bulunan yeni üyelik başvurusu bulunan Artvin Belediyesi, Gümüşgöze Belediyesi, Muradiye Belediyesi, Madenli Belediyesi ve İyidere Belediyesinin başvuruları oy birliği ile kabul edildi.

DKBB Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@