Dikkat! Trabzon'da sokağa çıkan 65 yaş üstüne para cezası!

Trabzon'da yasağı dinlemeyen yanacak

Trabzon 23.03.2020, 17:16
Dikkat! Trabzon'da sokağa çıkan 65 yaş üstüne para cezası!

65 yaş üstü vatandaşların koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmasının yasaklanmasının ardından yasağa aykırı hareket edenlere kesilecek ceza da belli oldu. Trabzon Valiliği yayınladığı açıklamada yasağa uymayanlara 3 bin 150 TL ceza kesilececeğini duyurdu.

İşte yapılan o açıklama;

Değerli vatandaşlarımız, dünya genelini olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla devletimiz tarafından bir dizi önlem alınmış ve bazı yasaklama/kısıtlama tedbirlerine başvurulmuştur.

Bu anlamda geçtiğimiz günlerde yayımlanan genelgede belirtildiği üzere, 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaması, hem kendi sağlıkları hem de toplum sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. 

Alınan tedbirlere uymayanlara, Hıfzıssıha Kanunu’na muhalefet gerekçesiyle 3 bin 150 lira para cezası uygulanacak, eylemin tekrarı halinde Türk Ceza Kanunu'nun 195. maddesi uyarınca suç duyurusunda bulunulacaktır. 

Yasaklama/kısıtlamaya tabi oldukları halde, seyahat zorunluluğu bulunan vatandaşlarımız ise, ikametlerinin bağlı bulunduğu kaymakamlıklara müracaat ederek, buralardan kendilerine verilecek "Seyahat İzin Belgesi" ile seyahat edebileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (2)
Duranali 11 ay önce
Rusya baskani Putin Halka seslendi Dediki degerli Rushalki Corona ayagimiza tutundu 2 sansimiz var birincis 15 gün isole yasam evde kalmak.ikincisi 5 yil hapis cezasi.Glrüsmek üzere.Bizde ayni kati kural olmali
Net61 osman 11 ay önce
Her sokaga bir tane aslan birakin bakin bakalim bir tanesi dişari cikiyormu
Net61 osman

Gelişmelerden Haberdar Olun

@