banner539

banner526

banner533

banner513

Devlet Sahil Yolu'nu kar kapladı

Trabzon'da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi

Trabzon 09.02.2020, 09:18 09.02.2020, 09:38

Haber61 Haber Servisi

Trabzon'da dün sabah saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı etkisini göstererek hayatı olumsuz olarak etkiledi. Özellikle ulaşım konusunda şehirde büyük sıkıntı yaşandı.

Şehir merkezinde yaşanan ulaşım sıkıntısının yanı sıra Devlet Sahil Yolu'da karla kaplanarak neredeyse trafik tıkanma noktasına geldi. Akçaabat'tan Trabzon istikametinde çekilen görüntülerde de ulaşımın ne kadar güçleştiği kameraya yansıdı. 

Valilik uyardı

Trabzın Valiliği de gece yayınladığı açıklamayla vatandaşları uyararak zorunlu olmadıkça trafiğe çıkılmaması gerektiğini bildirdi.

Yapılan açıklamada "Meteorolojik değerlendirmelere göre ilimizdeki kar yağışı bu gece yarısına kadar aralıksız devam edecek olup gecenin ilerleyen saatlerinden itibaren don olayının görülmesi beklenmektedir. Vatandaşlarımızın bu gece ve yarın zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmaması, gerekli durumlarda toplu taşıma araçlarını tercih etmesi, özel araçla trafiğe çıkılmasının zorunlu olduğu hallerde mutlaka kar lastikli araçlarla trafiğe çıkmaları araçlarda zincir ve çekme halatının bulunması can ve mal güvenliği açısından önem taşımaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur " ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (9)
yakun 9 ay önce
Şehir merkezinde ve sahil yolunda ulaşım sıkıntısı hiç yok. Araçlar yola çıkmayınca problem olmaz, sayın valinin önerisi yerinde araçla yola çıkmayın diyor. Ayrıca kar yağdıysa Allah' dan geldi. Ne yapalım belediyelerimiz mi varda karla mücadele edecekler. Büyükşehir kar yağmadan hazırlıklarının tamam olduğunu açıklamıştı. Her ne hikmetse kar yağınca piyasaya çıkmadılar. Belkide oturmak için hazırlıkları tamammış
Avm personeli 9 ay önce
Sayin valimize iletin insanlarin trafige çıkmasını engellemenin tek yolu avmleri bu süreçte kapatmak. Çünkü insanların yaptıkları tek sey avmye gelip zaman gecirmek bunun icinde gelirken trafiği haddinden fazla mesgul ediyolar. Bence bu işe el atabilirler yerinde olur.
Murat 9 ay önce
Belediye kar makinalarını şehrin en gösterişli yerine park edip halkın görmesi için orada bırakmış. Başka bir işe yaramadılar. Hani limana furkateyn yada deniz altı gelince mesaj atılıyor ya şu tarihlerde ziyaret edebilirsiniz diye. Belediyede kar makinalarını ziyaret edebilirsiniz diye mesaj atsın.
Ali KAYA 9 ay önce
Uyarmak ne demek kardeşim.İşin kolayına kaçılıyor.Ortalıkta çalışan adam yok.20 cm. kar hayatı felç etti.Ayıp be.
Bora 9 ay önce
Müstehak bize. Nerdeyse 1 gün olacak yandaş dağıtım firmasının şehre elektrik veremediği. Bizi soyana ne güzel yapıyorsun dedik, hakettik
Allah yardım etsin 9 ay önce
Karsıyakada elektrik 21 saattir yok Tabiki donuyoruz Arabalar kardan hareket etmiyor Belediye valilik uyuyor Donuyoruz Ayıptır günahtır
yakun 9 ay önce
"Şehir merkezinde yaşanan ulaşım sıkıntısının yanı sıra Devlet Sahil Yolu'da karla kaplanarak neredeyse trafik tıkanma noktasına geldi." bir başka haberinizde belediyelerin karla mücadelesinden bahsediyorsunuz. Yoksa belediyeler yaylalardaki karlamı mücadele ediyor de henüz sahile ulaşamadılar.
murat 9 ay önce
haberlerin saatlerine baksana. Art niyetinizden öleceksiniz
Kalimero 9 ay önce
Sayın Ali koc sezon bitince Ahmet başkanın yanına gelsin. Hem başkanın cantasnı taşır hem idarecilik hemde transfer nasıl yapılır öğrenir. Nede olsa öğrenmenin yaşı yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@