alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Denizden uzaktaki köy çocuklarından sıra dışı serinleme yöntemi

Trabzon denizden uzakta yaşayan çocuklar buz gibi akan şelalenin altında doğal havuz yaptı

Trabzon 20.07.2020, 13:53
Denizden uzaktaki köy çocuklarından sıra dışı serinleme yöntemi

Zorlu bir parkurdan geçerek havuza ulaşan çocuklar doğanın içerisindeki havuzda eğleniyor

Trabzon’un Çaykara ilçesinde sıcaklardan bunalan ve şelalenin altında doğal havuz yapan çocuklar eşsiz manzara eşliğinde yüzmenin keyfini çıkardı.


Çaykara ilçesine bağlı Karaçam mahallesinde yaşayan çocuklar şelalenin altında yaptıkları havuzla görenleri hayrete düşürüyor. Yaz aylarında sıcaklardan bunalan çocuklar şelalenin altında doğal havuz yaptı. Havuzun önünü tahta ve branda ile kapatan çocuklar, şelaleden akan buz gibi suda yüzüyor. Canlarını tehlikeye atan ve zorlu bir parkurdan geçerek havuza ulaşan çocuklar doğanın içerisindeki havuzda eğleniyor. Denizden yaklaşık bin 200 rakımda bulunan mahallede deniz keyfini en doğal şekilde yaşayan çocuklar, kendilerine doğal havuz yaptıklarını söyledi.

Denizden uzak olduklarını için kendi havuzlarını yaptıklarını belirten Berat Meyveci, “Yıllardır kendi çabalarımızla göl yapıyoruz. Yaz aylarında sıcak havalarda buraya gelerek yüzüyoruz. Şelalenin altında suya giriyoruz. Denize uzak olduğumuz için kendi havuzumuzu yaptık. Buraya çıkmak zor. Alıştık ama çıkmak zor gelmiyor. Tabi çıkmak zor herkes çıkamaz. Survivor’dakiler gelsin parkur görsünler” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (1)
KOÇ 61 1 yıl önce
Hepimiz yayalalarda köylerde yazın sıcak havalarda derelerin önüne taş veya zef dizer gölet yapardık yüzerdik sayın editör sıra'dışılığı nedir anlayamadım...!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@