7m

7m

hyundai

tamfinans

Demokrat Parti genel Başkanı Uysal Yomra’da konuştu: Eve ekmek götüremiyoruz

Demokrat Parti Genel Başkanı Güntekin Uysal, Yomra’da ilçe parti binası açılışına katıldı.

Trabzon 11.12.2021, 16:24
Demokrat Parti genel Başkanı Uysal Yomra’da konuştu: Eve ekmek götüremiyoruz

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisinin İlçe Binası’nın açılışını yapmak için Yomra'ya geldi. Burada coşkulu kalabalığa karşı açıklama yapan Uysal, şu ifadeleri kullandı: “Değerli Yomralılar, değerli hemşerilerimiz ümit ederiz memleketimizin her köşesinde aydınlık günlere ulaşırız. Biz alnı ak başı dik şekilde yaşarız. Biz istiyoruz ki insanımız hiç kimseye muhtaç etmeden yaşatalım. Huzur içerisinde yaşayarak bu toprakların sahibi olarak devam edelim. Dün Menderesin vazifesi neyse bugünde aynıdır. Milletten başka sığınacak yer bulamadık. Milletimizin dertlerine dermen olmaya çalışıyoruz. Milletin sesi olmaya çalışıyoruz. Bu ülkede demokrasiyi ekmeğimiz, aşımız yapaya gayet ediyoruz. Büyük sıkıtılar içiresindeyiz. Bir kaç saat sonramızı bile göremez haldeyiz. Türkiye’de TÜİK diye bir kurum var. 2002 yılından bu yana uluslararası sistemden bugünkü iktidar sahipleri rol çaldı.”

ESNAF KAYBETTİ

“7 tane gübre fabrikasını özelleştirdiler. Tonu 14 bin liraya ulaşmış. Türk çiftçisi alın terinin karşılığını alamaz hale gelmiş. Esnafımız kaybetmiş. Narkoz verilircesine acıyı hissetmedik. Gele gele Çin modeline geldik. Dün de bugün aynı şeyi söylüyoruz. Yüce Türk milleti mazeret bırakmayacak şekilde yetki verdi. Hiç bir denetim mekanizmasının olmadığı sınırsız bir yetki verdik. Günün sonunda hep mazeret hep mazeret. Daha ne verecek. Türk milleti bugün ne istediniz de vermedik diyor. Bugün Türkiye’de faizi 5 puan düşüreceğiz diye yola çıktınız enflasyon çıkardınız. Faiz haramda enflasyon helal mi. Sanayi gübreyi, tarımsal girdiyi ithal ediyoruz. Türkiye’de her şeyi ithal ediyoruz. İşte Merkez Bankası müdahale etti. 128 milyar doları arka kapıdan sattınız. Gitmemek üzere iktidar olunca milletin her kuruşunun hesabını soracağız. Bu ülkenin kaynaklarını soyanlara devri sabık yaratacağız. Bunlara madalya mı takacağız. AKP adına Numan Kurtulmuş çıktı AKP’nin 19 yıldır icraatını eleştirdi. Yüksek faiz düşük kur politikasının düzeni değişeceğiz dedi. Bunca yıllık yaptıklarınızı inkar ediyorsunuz. Eski Türkiye dediniz yeni Türkiye dediniz. Bizim zihnimiz sizinkiler gibi karışık değil. Bu devleti sokakta bulmadık. Bizim için eski Türkiye yeni Türkiye yok, bizim için Türkiye Cumhuriyeti var.”

GENÇLER İŞSİZ KALDI

“Milyonlarca gencimiz işsiz kalmıştır. Bugüne kadar 13 bin tane tıp doktoru istifa etmiş. Biz Avrupalılara hizmet etsin diye mi yetiştireceğiz. Sürüleri kapıyorlar bunun hesabını kim verecek. Muhalefetteyken komşusu aç yatan tok yatan bizden değildir diyeceksiniz şimdi muhalefet doyursun diyeceksiniz. Şimdi ayet paylaşarak yoklukla sınanıyoruz diyorsunuz. Mazeretiniz yok. Yol bellidir. Aksi takdirde daha büyük yıkımları ve çöküşleri yaşarız. Önümüzde bir imkan var. Bu nedenle buradan diyorum o sandık buraya gelecek. Biz inandıklarımızı söyledik Allah şahittir yarabbi bize inanmadıklarımı söyletme. Bu memleketi soyanlarla mücadele azmi ver. Dün yaptık, Allah’ın izniyle yarında yapacağız. Sözü çok uzatmaya gerek yok. Her şeyi bizden daha iyi biliyorsunuz. Bu dertlerle siz boğuşuyorsunuz. Yetişen bir gencimiz üniversiteyi bitirip sınavlarda başarılı oldum benim hakkımı ne şah ne reis engelleyebilir dediği gün Türkiye’de adalet işliyor demektir. Yeniden Türkiye’yi üreten bir Türkiye olarak ülkenin zenginliğini arttıracak politikalarla beraber her nisanımızı refah içerisine yaşatabilecek, evlatlarının tabutlarına değil evlatlarına sarılan bir Türkiye inşa edeceğiz. 70 yıldır olduğu gibi yine yapacağız yine yapacağız.”

EKMEK GÖTÜREMİYORUZ

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’ta açılışta açıklamalarda bulunarak, şu ifadeleri kullandı: “Yomra’da Millet İttifakı’nın oyununa gelmeyin. İnsana sormazlar mı adam olana sormazlar mı HDP ile bir olan kim bu ülkede. PKK’lı teröristleri serbest bırakanlar kim. Karadeniz insanı PKK’ya karşıdır. Onu bildikleri için soruyorlar. Kim taktı HDP’liye rozet? Bu iktidar götüremiyor. Döndü dolaştı Kurana ayete bulaştırdı. Sağlığa zararlı olan varsa sensin sen. AK Partiye oy verenler diyor ki biz yine reise vereceğiz. Reis bizi kırmadı mı? Bizi kırmıyor mu? Dolar 14 liraya çıktı mazot 11 TL’ye dayandı. Doğalgaz, elektrik parasını ödeyemiyoruz, eve ekmek götüremiyoruz. Çocuğa mama alamıyoruz. Yomra’da evin kirası 2 bin lira 2 bin 800 TL ile nasıl ev bakacak hiç utanmıyor musunuz? Nasıl geçinecek. Suriyeler çalışıyormuş canım. 850 Euro para alıyorlar, bir de senden alıyorlar 3 bin lira kira yardımı alıyorlar hastane yardımı alıyorlar 10 tane adam bir arada otuyor geçiniyor gidiyorlar.”

YOK ÖYLE YAĞMA

“Türk’e gelince iş beğenmiyor. Yok, öyle yağma. Elinizi vicdanınıza koyun. Parti Allah ayeti değil, Allah’ın emri değil . Çocuklarınız aç 2 milyon çocuk üniversite bitirdi ekmek bulamıyor. Milleti doyursanıza o zaman. Provoke etmeye alıştılar akşam televizyona çıkacak Cemal Enginyurt’a tepki gösterecek. Korku imparatorluğu yarattılar. Korkutarak bağırarak çağırarak bir yere varamazsınız. Meydana çıkma halkın içine girme. Millet açsa muhalefet doyursun diyor Cumhurbaşkanı. Milletin açlığına neden derman olmuyorsun. İşine geldi mi muhalefet doyursun. Cumhurbaşkanı diyor ki dolar bozdurun. Hanginizin cebinde dolar var. Türk lirası yok milletin cebinde. Yastığın altındı bit bile yok. Hangi yastık altında dolar var. Soruyorum Allah rızası için doları olan el kaldırsın. Bankaya borç almış başını giyiyor.”

BALIKÇILAR KAN AĞLIYOR

“Balıkçılar kan ağlıyor. Yomra balıkçılık yapıyor. Artık ÖTV’siz mazot alamıyorlar. Mazotun fiyatı KDV fiyatını geçti. 15 liraya bile hamsi alacak para yok. Fındık 2 dolara düştü. Satarken 10 dolara satıyorlar bizden 2 dolara alıyorlar. Çiftçi halinden memnun diyor tarım bakanı. Sarayın penceresinden bakıyor aşağıda tıklım tıklım arabaya var ya. Herkesin arabası var zannediyor. Bu iktidar milleti ile dalga geçiyor. Bütçede 3600 ek gösterge yok. Milyonlarca üniversiteli yok, esnaf yok bu bütçe kimin bütçesi? Biz demokratlar olarak yola sizin için, millet için geleceğimiz için çıktık. Siz Demokrat Parti olarak kiminle ittifak yapacak diyorsunuz. Biz 700 bin dolarlık saati rüşvet diye alanlarla, her şeyden önemlisi mavi gözlü dev adam Mustafa Kemal Atatürk’e zalim ve kafir diyenle ittifak yapmayacağız. Biz millet ile ittifak yapacağız. Biz çalmayanla, millet doyuracak olanlar ile ittifak yapacağız. Biz Yomralıyla ittifak yapacağız. Biz sefere çıktık zaferi Allah nasip etsin diyorum.”

Parti binasının açılışından sonra partililerle bir süre sohbet eden Genel Başkan Gülten ve Milletvekili Enginyurt daha sonra Yomra'da esnaf ziyareti yaparak esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

Demokrat parti Genel başkanı Ünsal, AK Parti’den ayrılan Sabri Selim’e rozet taktı ve Demokrat Parti’ye geçişini resmileştirdi.

Parti binasının açılışının ardından partililer ile bir süre sohbet eden genel başkan Ünsal, daha sonra Yomra’da esnaf ziyaretinde bulundu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@