Cumhurbaşkanının Trabzon'u arayıp izin aldığı kişi belediye personeli çıktı

Elazığ'daki depremde yaralanan Cevriye Can, hastanede kendisini ziyareti sırasında oğluna kavuşmak istediğini belirttiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde, Trabzon'dan izinli olarak kente gelen evladıyla bir araya geldi

Trabzon 28.01.2020, 19:10

Elazığ'daki depremden yaralı olarak kurtulan Cevriye Can, ricasını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde, görev yaptığı Trabzon'dan gelen oğlu ile evinde hasret gideriyor.

Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremde binadan çıkmaya çalışırken düşerek ayağından yaralanan Can tedavi altına alındı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinde çalışan oğlu Ahmet'in üzülmesini istemeyen Can, izin alıp gelmesinin sorun olacağı düşüncesiyle oğluna ağır yara almadığını, sadece ayağının burkulduğunu söyledi.

Oğluna duyduğu özlem üzerine Can, kendisini hastanede ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, oğluna kavuşma isteğini dile getirip, izinli olarak gelmesi ricasında bulundu.

Hastane odasındaki ziyaret sırasında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile telefonda görüşen Erdoğan, Ahmet'e izin verilmesini istedi.

Bunun üzerine izinli olarak Elazığ'a gelen Ahmet Can, annesi Cevriye Can ile bir araya geldi.

Can, evde tedavisi devam eden annesiyle yakından ilgileniyor.

- Can ailesine Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu'dan ziyaret 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Elazığ'a gelerek depremzede anne ve belediye personeli oğlunu evlerinde ziyaret etti, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Zorluoğlu yaptığı açıklamada, Cevriye Can'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Oğlumu özledim." demesi üzerine bu buluşmanın gerçekleştiğini belirterek, Cumhurbaşkanının kendisine "Gönder, benden de 15 gün izin ver." talimatı verdiğini söyledi.

 "Bundan sonra Ahmet bizim evladımız"

"Sayın Cumhurbaşkanımız çok yufka yürekli, özel bir insan. Bu kadar yoğunluğa rağmen tek tek herkesle ilgilenebiliyor. Çok özel bir an yaşadık hep birlikte. Biz de çok duygulandık. Sayın Cumhurbaşkanımızın emri başımızın üzerine. Bundan sonra da Ahmet bizim evladımız." diyen Zorluoğlu, Can'ın kısa sürede annesinin yanına geldiğini, bir süre de ona refakat edeceğini aktardı.

Depremin acısının tüm Türkiye'de olduğu gibi Trabzon'da da derinden hissedildiğini ifade eden Zorluoğlu, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Zorluoğlu, "Bu deprem bir kez daha gösterdi ki devletimiz çok büyük. Taziye yerlerini gezdik, insanlar hüzünlü ama dillerinde 'Allah milletimize, devletimize zeval vermesin.' sözü var. Bundan çok büyük mutluluk duydum. Devlet ilk andan itibaren her türlü müdahaleyi fazlasıyla yaptı. İnşallah böyle acı günleri bir daha yaşamayız." diye konuştu.

"O dünyanın babası"

Cevriye Can, depremin ardından Bingöl'de görev yapan oğlunun hızla kente geldiğini, Ahmet'i de yanında görmek istediğini söyledi.

Cumhurbaşkanından oğlu için izin istediğini anımsatan Can, "Cumhurbaşkanımız, Trabzon Belediye Başkanını aradığında gözümden yaşlar döküldü, ağladım. Allah razı olsun, izin verdi. Çok şükür şu anda yanımdalar. Şu anda hizmetimi yapıyorlar. Cumhurbaşkanı bize çok yardımcı oldu. Cumhurbaşkanımıza, ne kadar izin veriyorsanız, siz biliyorsunuz, dedim. 15 gün izin verdi." şeklinde konuştu.

Can, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik, "O dünyanın babası, sadece Türkiye'nin değil, fakir, fukaranın da babasıdır." ifadesini kullandı.

"Annemin yanındayım, çok sevinçliyiz"

Ahmet Can ise annesiyle yakından ilgilenmesini, onu görmesini sağlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Belediye Başkanı Zorluoğlu'na teşekkür etti.

Annesinin ayağının kırık olduğunu, ameliyat edildiğini bilmediğini anlatan Can, "Bana ayağının burkulduğunu söylediler. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu beni aradı ve hemen Elazığ'a gitmemi söyledi. Bütün imkanları seferber ettiler, gönderdiler. Teşekkür ederim. Şu anda annemin yanındayım çok sevinçliyiz." dedi. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
Mese 2 yıl önce
Mesele bu işte Erdoğan aramadan iş olmaması. Trabzon havalimanı lise mezunu giriyor Üniversite mezunu olmuyor adamı olmadığı için, Erdoğan gitse alım yapan baş müdür kimse orada kalmaz ama mesele ona ulaşmak.
Ali KAYA 2 yıl önce
Ülkücü-Milliyetcilerin haricinde kim varsa evlat muamelesi .
Trabzon 2 yıl önce
Soruyorum 4. Üniversite okuyan biri olarak benim suçum ne. Bize kim sahip çıkacak. Onun devlete diyorum beni vatan hainleri mezarına gömün.
Soner61 2 yıl önce
Açlıktan ölsem ömür boyu sürünsem yine o mezarlığı tercih etmem
SİİRT 56 2 yıl önce
Adamın ağzı yokmu diyemiyor mu annem ailem enkazin altın da kaldı veya Trabzon büyükşehir mi izin vermedi??
Cücük 2 yıl önce
Kamuda izin almak için cumhurbaşkanının aramasina gerek varmı çok komik bunu bile pr çalışması olarak kullanıyorlar...
İsimsiz 2 yıl önce
Şimdi belediyenin gozbebegi oldu :) sırtı yere gelmez daha
Ahmet İnan 2 yıl önce
Anlamadigim sey su,bu kisi belediye personeli ise,deprem oldugunda izin alamamis mi ,almamis mi..izin icin Cumhurbaskaninin aramasi mi gerekiyor.
Ahu Devran 2 yıl önce
Vay beeeeeee Ne Cumhurbaskaniymis bir tlfla isi baglamis!peh,peh,peh.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@