Cumhurbaşkanının Trabzon'u arayıp izin aldığı kişi belediye personeli çıktı

Elazığ'daki depremde yaralanan Cevriye Can, hastanede kendisini ziyareti sırasında oğluna kavuşmak istediğini belirttiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde, Trabzon'dan izinli olarak kente gelen evladıyla bir araya geldi

Elazığ'daki depremden yaralı olarak kurtulan Cevriye Can, ricasını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde, görev yaptığı Trabzon'dan gelen oğlu ile evinde hasret gideriyor.

Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremde binadan çıkmaya çalışırken düşerek ayağından yaralanan Can tedavi altına alındı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinde çalışan oğlu Ahmet'in üzülmesini istemeyen Can, izin alıp gelmesinin sorun olacağı düşüncesiyle oğluna ağır yara almadığını, sadece ayağının burkulduğunu söyledi.

Oğluna duyduğu özlem üzerine Can, kendisini hastanede ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, oğluna kavuşma isteğini dile getirip, izinli olarak gelmesi ricasında bulundu.

Hastane odasındaki ziyaret sırasında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile telefonda görüşen Erdoğan, Ahmet'e izin verilmesini istedi.

Bunun üzerine izinli olarak Elazığ'a gelen Ahmet Can, annesi Cevriye Can ile bir araya geldi.

Can, evde tedavisi devam eden annesiyle yakından ilgileniyor.

- Can ailesine Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu'dan ziyaret 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Elazığ'a gelerek depremzede anne ve belediye personeli oğlunu evlerinde ziyaret etti, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Zorluoğlu yaptığı açıklamada, Cevriye Can'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Oğlumu özledim." demesi üzerine bu buluşmanın gerçekleştiğini belirterek, Cumhurbaşkanının kendisine "Gönder, benden de 15 gün izin ver." talimatı verdiğini söyledi.

 "Bundan sonra Ahmet bizim evladımız"

"Sayın Cumhurbaşkanımız çok yufka yürekli, özel bir insan. Bu kadar yoğunluğa rağmen tek tek herkesle ilgilenebiliyor. Çok özel bir an yaşadık hep birlikte. Biz de çok duygulandık. Sayın Cumhurbaşkanımızın emri başımızın üzerine. Bundan sonra da Ahmet bizim evladımız." diyen Zorluoğlu, Can'ın kısa sürede annesinin yanına geldiğini, bir süre de ona refakat edeceğini aktardı.

Depremin acısının tüm Türkiye'de olduğu gibi Trabzon'da da derinden hissedildiğini ifade eden Zorluoğlu, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Zorluoğlu, "Bu deprem bir kez daha gösterdi ki devletimiz çok büyük. Taziye yerlerini gezdik, insanlar hüzünlü ama dillerinde 'Allah milletimize, devletimize zeval vermesin.' sözü var. Bundan çok büyük mutluluk duydum. Devlet ilk andan itibaren her türlü müdahaleyi fazlasıyla yaptı. İnşallah böyle acı günleri bir daha yaşamayız." diye konuştu.

"O dünyanın babası"

Cevriye Can, depremin ardından Bingöl'de görev yapan oğlunun hızla kente geldiğini, Ahmet'i de yanında görmek istediğini söyledi.

Cumhurbaşkanından oğlu için izin istediğini anımsatan Can, "Cumhurbaşkanımız, Trabzon Belediye Başkanını aradığında gözümden yaşlar döküldü, ağladım. Allah razı olsun, izin verdi. Çok şükür şu anda yanımdalar. Şu anda hizmetimi yapıyorlar. Cumhurbaşkanı bize çok yardımcı oldu. Cumhurbaşkanımıza, ne kadar izin veriyorsanız, siz biliyorsunuz, dedim. 15 gün izin verdi." şeklinde konuştu.

Can, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik, "O dünyanın babası, sadece Türkiye'nin değil, fakir, fukaranın da babasıdır." ifadesini kullandı.

"Annemin yanındayım, çok sevinçliyiz"

Ahmet Can ise annesiyle yakından ilgilenmesini, onu görmesini sağlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Belediye Başkanı Zorluoğlu'na teşekkür etti.

Annesinin ayağının kırık olduğunu, ameliyat edildiğini bilmediğini anlatan Can, "Bana ayağının burkulduğunu söylediler. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu beni aradı ve hemen Elazığ'a gitmemi söyledi. Bütün imkanları seferber ettiler, gönderdiler. Teşekkür ederim. Şu anda annemin yanındayım çok sevinçliyiz." dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mese
Mese - 3 hafta Önce

Mesele bu işte Erdoğan aramadan iş olmaması. Trabzon havalimanı lise mezunu giriyor Üniversite mezunu olmuyor adamı olmadığı için, Erdoğan gitse alım yapan baş müdür kimse orada kalmaz ama mesele ona ulaşmak.

Ali KAYA
Ali KAYA - 3 hafta Önce

Ülkücü-Milliyetcilerin haricinde kim varsa evlat muamelesi .

Trabzon
Trabzon - 3 hafta Önce

Soruyorum 4. Üniversite okuyan biri olarak benim suçum ne. Bize kim sahip çıkacak. Onun devlete diyorum beni vatan hainleri mezarına gömün.

Soner61
Soner61 @Trabzon - 3 hafta Önce

Açlıktan ölsem ömür boyu sürünsem yine o mezarlığı tercih etmem

SİİRT 56
SİİRT 56 - 3 hafta Önce

Adamın ağzı yokmu diyemiyor mu annem ailem enkazin altın da kaldı veya Trabzon büyükşehir mi izin vermedi??

Cücük
Cücük - 3 hafta Önce

Kamuda izin almak için cumhurbaşkanının aramasina gerek varmı çok komik bunu bile pr çalışması olarak kullanıyorlar...

İsimsiz
İsimsiz - 3 hafta Önce

Şimdi belediyenin gozbebegi oldu :) sırtı yere gelmez daha

Ahmet İnan
Ahmet İnan - 3 hafta Önce

Anlamadigim sey su,bu kisi belediye personeli ise,deprem oldugunda izin alamamis mi ,almamis mi..izin icin Cumhurbaskaninin aramasi mi gerekiyor.

Ahu Devran
Ahu Devran - 3 hafta Önce

Vay beeeeeee Ne Cumhurbaskaniymis bir tlfla isi baglamis!peh,peh,peh.


SIRADAKİ HABER

banner513