7m

7m

hyundai

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitinginde sahneye çıkan çocuk mecliste gündem oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitinginde sahneye çıkan çocuk Ortahisar Belediye Meclisi’nde gündem oldu.

Trabzon 01.02.2022, 15:10 01.02.2022, 15:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitinginde sahneye çıkan çocuk mecliste gündem oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon mitinginde sahneye çıkan çocuk, bugün yapılan Ortahisar belediye Meclisi Şubat Ayı ilk oturumunda gündem oldu.

CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin, “Böyle olayların bir daha yaşanmamasını diliyorum. Bu tarz olaylar Trabzon’un gerçek sorunlarının önüne geçiyor” dedi.

Şahin, “Sayın Cumhurbaşkanımız Pazar günü bazı açılışları yapmak üzere Trabzon’daydı. Açılışta küçük bir çocuğun manasını bilmediği bir kelimeyi sarf etmesi tesislerin açılışına gölge düşürdü. Partim adına değil de kendi adıma üzüntü duydum. Rahip Santoro ve Hrant Dink cinayetlerini çocuk yaştakilerin yapmış olmasını hatırlattı. Genel Başkanımızın yaptığı açıklama bu olayın ateşini söndürmüştür. Ama çocuğun yanındaki devlet büyükleri çocuğa büyükler hakkında böyle konuşulmaz demeleri gerekirdi ama böyle olmadı. Böyle olayların bir daha yaşanmamasını diliyorum. Bu tarz olaylar Trabzon’un gerçek sorunlarının önüne geçiyor. “ ifadelerini kullandı.

Ortahisar belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Şahin’in sözleri üzerine “Sizden rica ediyorum. Bundan sonra lütfen burada siyasi değerlendirme yapmayalım. İsmen siyasi değerlendirme hiçbir meclis üyemizden istemiyorum. Siyasi değerlendirmeleri partilerimiz yapıyor zaten.” ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine Turgay Şahin ise “Hakaret etmedik. Sadece görüşümüzü söyledik” ifadelerini kullanınca Başkan Genç “o konuların konuşulacağı mecralar var, partileriniz var. Bu çatı altında bir aileyiz. Ortahisar’ın sorunlarına yönelelim” ifadelerini kullandı.

Haber61 - Haber Servisi - 


 


Yorumlar (8)
bahar 4 ay önce
KAÇ FABRİKA AÇILMIŞ BİLEN DUYAN GÖREN VARMI YATIRIM ADASI DEDİKLERİ 10 YILDA YA BİTER YA BİTMEZ GENÇLER ÖLSÜNMÜ
Sedef Kabas 4 ay önce
Sedef Hanim nicin tutuklanmış ?
Hakaretten!Peki bu ne?
Megersem agaya beleşmiş.
antikus 4 ay önce
Trabzonun Trabzonlunun sorunu kimi ilgilendiriyorki?? merak etmeyin oraya gelenler sizlerin oylariyla koltuklarini saglamlastirma derdindeler, simdiye kadar bordo mavi kaskol takip nutuk atmaktan baska ne yaptilar??
Garip38 4 ay önce
Kol kola seçimlere girmeye hazırlandığınız partinin dağa kaçırılmasına ön ayak olduğu çocuklar hakkındada görüşleriniz varmı ?
Garip38 4 ay önce
Oflular, çekemiyorsanız anten takın, soda için, gerçekler acıdır ve acıttı anlaşılan
Tonya6161 4 ay önce
ülkeye rezil olduk garip kinani yakabilirsin.
Akcaabatli 4 ay önce
görüs var,oslo da ,dolmabahcede,habur da ,imrali mektuplari,,.,.,.,.daha sayalimmi sana.
OFLULAR61 4 ay önce
Allah askina sen konusma senin seviyen o hakaret ettirilen cocuktanda asagida bir LEVEL desin,yazdikca batan,yorum yaptikca Trabzonlular olarak utanilan bir kisisin.Trolluk yeter yazik olan Trabzon halkina oluyor,.,.,.,.,.,..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@