banner556

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayder ve Uzungöl açıklaması: "Kimse kusura bakmasın yıkılacak!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: 'Kimse kusura bakmasın, mutlaka yıkılacak'

Trabzon 16.08.2020, 13:44 16.08.2020, 14:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayder ve Uzungöl açıklaması: "Kimse kusura bakmasın yıkılacak!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentsel dönüşüm çalışmaları devam eden Ayder Yaylası’nda incelemelerde bulunarak “Hedefimiz 2022 yılının sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkarmak. Ayder’de çalışmalar yoğun ve hızlı bir şekilde devam ediyor; Uzungöl ile ilgili çalımalar da yoğun bir şekilde devam edecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize programının 2. gününde dünyaca ünlü Çamlıhemşin ilçesinin Ayder Yaylası'na çıktı. Burada bir otelde sabah kahvaltısını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Ayder Yaylası’nda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başta olmak üzere beraberindekiler ile kısa bir yürüyüş yaptı. Erdoğan, burada vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşırken, minik bir kıza oyuncak hediye etti, kucağına alıp sevdi. Yine Erdoğan, kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmayarak fotoğraf çektirirken, yayla sakini kadınlara Ayder Yaylası’nda yaptıkları çalışmaları anlattı.

Ardından basın mensuplarına Ayder Yaylası’nda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Erdoğan, “Çok çok güzel bir gelişme görüyorum. Hedefimiz 2022 yılının sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkarmak. Yeni Ayderimiz alt yapısı ile restoranları ile özellikle havalimanın da bitişi ile beraber buraya geliş gidişler gerek yurt için gerekse yurt dışı çok daha fazlalaşacaktır. Kayak turizmine yönelik de çalışmalar devam ediyor. Tüm bunlarla beraber burada kollektif bir anlayış sağlayacağız” dedi.

Ayder’deki çalışmaların yoğun ve hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Erdoğan “Ayder’deki çalışmalar yoğun ve hızlı bir şekilde devam ediyor. Uzungöl ile ilgili çalışmalar da yoğun bir şekilde devam edecek. Kaçak yapıların ötesinde bu tamamiyle işgal. Bunların üzerinde de ısrarla duruyoruz. Kimse kusura bakmasın bunların yıkımı mutlaka olacak. Bu yıkımlarla beraber kimseyi mağdur etmeden bu inşaatların yapımı ile birlikte konutsa konut mağaza ise mağaza neyse bunların haklarını da teslim etmekte hiçbir zaman tereddüdümüz olmayacak” diye konuştu.

Erdoğan, açıklamalarının ardından yayladaki incelemelerini sürdürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayder ve Uzungöl açıklaması: Kimse kusura bakmasın yıkılacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayder ve Uzungöl açıklaması: Kimse kusura bakmasın yıkılacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayder ve Uzungöl açıklaması: Kimse kusura bakmasın yıkılacak!

Yorumlar (14)
davut 6 ay önce
20 yıldır halam yönetiyor ülkeyi, kimse kusura bakmasın da.
Sempeer 6 ay önce
Izin veren belediyeler armutmu topluyordu?
Vatandaş 6 ay önce
Sade yaylalarımız mı Reis şehirlerimiz köylerimiz heryer beton yığını haline geldi. Hiçbir planlı işimiz yok bizim bu zihniyetle işimiz çok zor. Altyapı üstyapı ülkemin her yeri ayrı bir rezillik. Millette varsa yoksa para kazanma hırsı başka hiçbirşeyin önemi yok. ( ülke dışında yaşayan bir vatandaş olarak bunu değerlendiriyorum. Maalesefki beğenmediğimiz Avrupa çok daha doğaya duyarlı )
Güven 6 ay önce
Kaçak binalar yapılırken neredeydiniz çıkar için göz yumun her taraf talan olmuş şimdi kimse kusura bakmasın emi sen ne biçim başakansın RTE memleketi de aynen öyle yönetiyorsunuz her tarafı yandaşlara peşkeş çektin yetmedi şimdi moda katar lılarda devam yola devam
antikus 6 ay önce
evet kimse kusura bakmasin biz oralari katar ile anlastik onlara veriyoruz onun icin bizden habersiz yapilan bütün binalar yikilip karatlilara devredilecek o yoluda senin icin degil katarlilara yolu var diyerek daha iyi fiyata satmak icin yapildi sen ne sanmistin ??
Yılmaz 6 ay önce
Eyvah eyvah. Ayder de tamamen elden gitti demektir.
Doğrucu 6 ay önce
Ati alan Üsküdari geçti...
Vatan 6 ay önce
Yeter be heryeri beton yaptınız düğün yakamızdan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@