Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'a inemedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan helikopter hava muhalefeti nedeniyle Trabzon Havaalanı'na inemedi.

Trabzon 23.07.2021, 23:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'a inemedi

Selin vurduğu Rize ve Artvin'e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağanağın etkisini artırmasının ardından son durağı olan Rize'nin Madenli ve Büyükköy beldelerine gidemedi. Büyükköy'e inemeyen helikopter Trabzon Havalimanı'na hava muhalefeti yüzünden iniş gerçekleştiremedi. Helikopter daha sonra Rize Limanı'na inmek zorunda kaldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin'in Arhavi ilçesindeki incelemelerinin ardından Rize'nin Madenli ve Büyükköy Beldeleri'ne gitmek üzere helikopterle havalandı. Sağanağın etkisini artırması üzerine Erdoğan'ı taşıyan helikopter, Büyükköy Beldesi'ne iniş gerçekleştiremedi. Erdoğan helikopterle Trabzon Havalimanına doğru yola çıktı. Ancak hava muhalefeti nedeniyle helikopter Rize Limanı'na inmek zorunda kaldı. Erdoğan ve beraberindekiler karayolu ile Trabzon'a geçti.

KENDİSİNİ BEKLEYENLERE TELEFONLA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyükköy Beldesi'nde bekleyen vatandaşlara AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı'yı arayarak telefon hoparlöründen seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonda şu ifadeleri kullandı:

"Hava muhalefeti Madenli ve Büyükköy'e inmemize müsaade etmedi. Hatta hatta Trabzon'a gitmemize müsaade etmedi. Şimdi Rize merkeze indik. Buradan karayolu ile Trabzon'a geçeceğiz. Oradan devam edeceğiz. İnşallah daha sonra geldiğimde bunları kaza ederiz. Bayramınızı tebrik ediyorum. Nice bayramlara Rabbim bizleri kavuştursun. Selam ve sevgilerimi gönderiyorum". Erdoğan daha sonra uçakla Trabzon'dan ayrıldı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
COŞKUN DUMAN 2 ay önce
BAYRAMINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM
Salih 2 ay önce
ALLAH ÖMRÜNÜ UZUN ETSİN.
Davut 2 ay önce
Reis kimseden korkmamalı, her hava koşulunda inmesi sağlanmalı.
başkan 2 ay önce
hocam şimdi sizin yorumunuzu okduktan sonra belliki Türk muhalefeti bu kadar ezik diyorum.. enbesil halde demek istiyorum ama bu durumunuzun tarifi yok diyemiyorum..
Ercan 2 ay önce
Trabzon’a gelemedi ,İnemedi değil ! Helikopterle geleceği saatlerde Of Sürmene ve Rize tarafı çok kötüydü. Doğal olarak geri dönmüştür. Karayolu İle intikal kaçınılmazdı.
İskender 2 ay önce
Eğer Of sahil yolu yanındaki yüksek binanın o yükseklikte olduğunu görmüşse yetkililer ayvayı yemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@