Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suç bizde değil onlarda"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon'da vatandaşlara hitap etti.

banner432

Haber61 - Haber Servisi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan Trabzon'da vatandaşlara hitap etti.

Rize'de yaptığı ziyaretlerin sonrasında Trabzon'a gelen Cumhurbaşkanı Erodğan ilk olarak AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu.

Daha sonra Atatürk Alanında vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’ni hukuka davet ederek “Biz sizinle NATO’da beraber değil miyiz ? Ne oldu şimdi size ? Bu ortaklığı neden bozuyorsunuz ? Demek ki suç bizde değil. Suç nerede onlarda. Senin adamın suçluysa senin adamının terör örgütleriyle ilişkisi varsa bu ülkenin de bir yargı sitemi var bir hukuk sistemi var gereği neyse bunu yapar” dedi. 

Konuşmasında ABD ile yaşanan ekonomik savaşa vurgu yapan Erdoğan “Biz uluslararası hukuka göre hareket ederiz. Hukuk tanımama gibi bir anlayış Türkiye’de yoktur. Dolayısıyla biz kendilerini hukuka davet ediyoruz. Biz sizinle NATO’da beraber değil miyiz ? Ne oldu şimdi size ? Bu ortaklığı neden bozuyorsunuz ? Demek ki suç bizde değil. Suç nerede onlarda. Senin adamın suçluysa senin adamının terör örgütleriyle ilişkisi varsa bu ülkenin de bir yargı sitemi var bir hukuk sistemi var gereği neyse bunu yapar. Siz benim Halk Bankası Genel Müdür Yardımcımı hiçbir suçu yokken tutuklayacaksın, siz kalkıp Halk Bankamıza hiçbir ilgisi alakası yokken yaptırım uygulayacaksın. Türkiye’den de kalkıp burada farklı şeyler isteyeceksin. Biz burada bir mütekabiliyet anlayışı ile hareket etmiyoruz. Sen öyle yapıyorsun da biz böyle yapıyoruz gibi bir mantıkla değil. Suç işleyen bedelini ödeyecek olay budur. Biz bugüne kadar Amerikay’la hiçbir zaman kötü olma gayreti içerisine girmedik. Ama böyle gidecekse Arapların bir sözü vardır ‘Men dakka dukka’ bizde onu yaparız. Hiçbir zaman münasebetlerimizi kötülemekten yana değiliz” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 19:00

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
semih uzun
semih uzun - 7 ay Önce

Yazık be. Hala bu zatı dinlemek için Trabzon meydanına insan gelmiş.

Ugur yalçın
Ugur yalçın @semih uzun - 7 ay Önce

Suç 700 milyar dolar dış borç alıp ne tarıma ne sanayiye ne üretime ne çağdaş eğitime o parayi kullanmayıp yandaşlara peşkea çekip betoba gömen sizde ve ülkeyi batırmanıza rağmen dünyada tek örneği olmayan tekrar kurtarın diye size o oy veren zümrede suçlu bunlar yoksa abd veya ab değil.kendi düşen ağlamaz

banner393

banner426

banner443

banner441