7m


7m

hyundai

Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 HSK üyesini atadı! Trabzon ayrıntısı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 ismi HSK üyeliğine seçti

Trabzon 27.05.2021, 08:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 HSK üyesini atadı! Trabzon ayrıntısı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 ismi HSK üyeliğine seçti. HSK üyelikleri sona eren Halil Koç ve Mehmet Akif Ekinci ile Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı İbrahim Kolcu ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından HSK üyeliklerine seçildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, idari yargı hakim ve savcıları arasından HSK üyelikleri sona eren Halil Koç ve Mehmet Akif Ekinci ile Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı İbrahim Kolcu ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından HSK üyeliklerine seçildi.

Karar, Anayasa'nın 159'uncu maddesi ile 6087 sayılı Hakimler ve Savcılar Kurulu Kanunu'nun 18'inci maddesi gereğince verildi.


Yorumlar (2)
yakun 1 yıl önce
Bunlardan, hukuk ve adalet bekleyeceksin. Bu insanlar nasıl tarafsız olacaklar. Bunların atamaları ile ilgili düzenleme yanlış. Böyle makamlara gelecek insanları siyasiler değil, meslek mensupları seçmesi gerekir. Böyle olursa bir siyasi çıkar, Peker' in iddialarına: "Mahkemeler bu iddiaların iftira olduğuna karar verecektir" diyerek talimatı verir. Hukuk' u bu kadar katledenlere bir gün hukuk lazım olursa ne yapacaklar acaba?
Garip38 1 yıl önce
Bu zamana kadar HSYKnın seçtiklerinide gördü bu millet, resmen dhkpc ,pkk sempatizanları ve yanlıları dolmuştu yargıya hani adalet sarayını cüppelerini giyerek basan sözde yargı mensupları

Gelişmelerden Haberdar Olun

@