banner526

banner513

Çukurçayır-Boztepe durağında çıkan kriz sonrası Şoförler Odası'ndan açıklama

Trabzon Şoförler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta; Kafanızın arkasındaki kirli düşüncelerle huzurumuzu bozamazsınız!

Trabzon 21.06.2020, 20:29
Çukurçayır-Boztepe durağında çıkan kriz sonrası Şoförler Odası'ndan açıklama

Haber61/Haber Servisi

Trabzon Şöförler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, Çukurçayır-Boztepe dolmuş durağında yaşanan son olaylar sonrası bir değerlendirmede bulundu.

1 yıldır dolmuş esnafı mağdur olmasın, değişimlerde sorun yaşanmasın diye mücadele verdiklerini ifade eden Trabzon Şöförler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta şunları söyledi;

KURA İLE TAKSİ HATTI VERDİK

“Biz bütün dolmuş esnafımıza mesaj yoluyla ulaştık. Üyelerimizin hepsine, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOM)’un aldığı kararları anlattık. Hepsi ile gidip konuştuk. 40 dolmuşun 80 taksiye dönüşeceğini ifade ettik.
Bazı duraklarda yoğun talep gelince hak yenmesin diye kura çekimine gittik. Sonra plakaları verdik. 
Karşıyaka Mahallesi’nde 14 dolmuşumuz taksi plaka talebinde bulundu, sadece 4 tane verebildik bunu da kura ile.. 
Ayrıca Beşirli Dolmuş durağından 16 talep geldi bizde 2 tane ancak verebildik. Bunlarıda kurayla tespit ettik. Mevcut taksilere zarar vermemek adına yaptık. 
Duraklarda böyle değişimleri adaletli bir şekilde sonuçlandırdık. 

BOZTEPE’YE 6 TAKSİ DURAĞI

Böylece taksi hatlarımızı, duraklarımızı her mahallede oluşturduk. 
Peki Çukurçayır-Boztepe’de ne oldu? Burada ise kimse gelip başvurmadı.
Dedikki “Gelin başvurun yerinizi de vereceğiz” 
Ama kimse gelmedi. Ardından çıkan kararları kura ile hatlara verdik.  729 dolmuş 689’a indi. Zaten büyükşehir belediyesi dolmuşun 40 adet azalmasını istiyordu.
Bizde dolmuş esnafımız mağdur olmadan bunu çözmek için yoğun çaba sarf ettik.
Çukurçayır’da taksiye dönüşen hatları verdik. Yer göstermek için Çukurçayır’a çıktığımızda dirençle karşılaştık. Taksi plaka verdiğimiz 6 hat sahibi şoför esnafımız, Boztepe Durak Başkanı ve arkadaşları  tarafından darp edildi.

Karakola gittiler. Durak başkanı savcı tarafından göz altına alındı. Ertesi gün denetimli serbest kaldı. Ancak adli soruşturma devam ediyor. 
 Baştan dedikki, devletin aldığı karar var arkadaşlar gelin şunu yapalım. Dinletemedik. 

ŞOFÖR ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ 

Boztepe Durak Başkanı Hüseyin Turgut Aydın hatlardan araçları çekince bir süre vatandaş duraklarda beklemek zorunda kaldılar. Buna karşılık Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu da durağa otobüs hattı koydu. 

Biz her zaman şoför esnafımızın yanında yer alıyoruz. Onların mağdur olmaması için elimizden geleni yaparken böyle bir uzlaşmazlıkla karşılaşmak bizi üzdü. 

ŞOFÖR ESNAFIMIZA ZARAR VERİYORLAR

 Şoför esnafımızın haklarını savunurken birilerinin bu konuda ters davranması, kendi bildiğini okuması, yalan yanlış iftiralarla sokak kanunlarına başvurması, doğru değildir. Bu davranışlar şoför esnafımız için verdiğimiz mücadeleyi sekteye uğratmakta kalmıyor, şoför esnafımıza zarar vermekten başka bir şey sağlamıyor. 

Trabzon’da yıllardır vatandaşıyla en yakın temasta olan dolmuş esnafı ile halkın arasındaki huzuru kimse kendi kafasının arkasındaki kirli düşüncelerle ve birilerinin güdümüyle bozmaya kalkmasın! Buna öncelikle başkan olarak sonra da bu şehrin evladı  olarak asla müsade etmeyeceğimin bilinmesini isterim. 

Boztepe Durak Başkanı Hüseyin Turgut Aydın’ın sorumsuca tavır alması, büyükşehir belediye yetkililerine yaptığı hakaretler sonrası, Boztepe dolmuş durağı üyeleri mağdur olmuştur. Bunun tek sebebi o’dur. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi kurumsal olarak  Hüseyin Turgut Aydın’a suç duyurusunda bulunmuşlardır. 
Olayın sonunda dolmuş esnafımızın mağdur olması bizleri kesinlikle üzmüştür.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (22)
Beşirli 2 hafta önce
Yıllarca dolmuş şoförlerinin keyfi uygulamalarını size şikayet ettim.Makamınıza geldim.Hiç bir çözüm olmadığı gibi hatalı yolcu davranışına maruz kaldım.Şimdi birbirinize kötü davranıyorsunuz.Kolay gelsin.
MİSAFİR 2 hafta önce
Okadar yazının içinde bir tane vatandaş geçmedi. dolmuş esnafı dolmuşçular şoförler vs.halk yıllardır tıkış tıkış balık istifi bu dolmuşlara maruz bırakılıyor .ayrıca neredeyse yimi otuz yıllık hurda yığını araçların şehrin görüntüsüne verdiği zararlar cabası..memleketin hiçbir yerinde bu görüntülere rastlayamazsınız hele dakikalarca kuyrukta bekleyen mağdur olan yolcular ...yazın sıcağında kliması olmayan camlari açılmayan tarihi eser dolmuşlar ...Trabzon ulaşımda en az 20 yıl geriden geliyor maalesef ...2020 yılındayız ve karadenizin en önde ismi olan ili Trabzonda dolmuş sistemi tartışılıyor sizce de biraz üzücü değil mi? Bu şehir ve bu halk bunları hak etmiyor
Mst 2 hafta önce
Suç ona o şımarıklığı yapmasına imkan sağlayanlarda yani başkanda siyaset kurumunda. O durak derhal moloza yollanmalı hemen yarın. 3-5 çapılcuya gereken yapılmalı
Rauf 2 hafta önce
Trabzonun en berbat dolmus hatti boztepe onune gelen şoför oluyor..musteri garantisi olduklari icin rahatlar
Davut 2 hafta önce
Başkan otobüs koydu diye sevinirken konunun rant olduğunu öğrendik. Boztepede yaşayanlar ne yapsın hergün 30 dakika dolmuş bekliyoruz yoğun saatlerde
King 2 hafta önce
Belediye başkanı kuyruklarda basmış...yeter artık ...
Kerem 2 hafta önce
Rant kavgası tüm hızıyla devam ediyor
Bir taksi plakası 1 milyon. Kimler kazanacak bu işin içinde kimler var. Şoförler odası, çukurçayır dolmuşçuları, büyükşehir, ulaşım aş acaba kimler kazanacak.
Serko61 2 hafta önce
Durak başkanı deyil alayı mafya babası olmuş adamlar mekan basıp adam dövüyor bunları devlet güçlerinin bir hizaya sokması gerek burası dağbaşı deyil hemso..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@