banner526

banner535

Çömlekçi’de yıkımlar yeniden başladı

Trabzon Çömlekçi Kentsel dönüşümünde yıkımlar yeniden başladı.

Trabzon 23.05.2019, 12:13
Çömlekçi’de yıkımlar yeniden başladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Çömlekçi kentsel dönüşüm alanında TOKİ tarafından satın alınan binaların yıkımına yeniden başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yıkılan binaların hafriyatlarının kesinlikle bölgede bırakılmayacağını ifade ederek, Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi’ne hız vereceklerini kaydetti. 

Çömlekçi 2. etap kentsel dönüşüm alanında, Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) anlaşma usulü ile satın alma işlemlerini sürdürdüğünü belirten Başkan Zorluoğlu, alanda bulunan 4 bin 39 hissenin 2 bin 459’unun TOKİ tarafından satın alındığını söyledi. 

Bölgedeki 100 bina ile anlaşma sağlandığını ve bunlardan 53’ünün yıkımının gerçekleştirildiğini dile getiren Zorluoğlu, “TOKİ’ye geçen binaların yıkımına başladık. Yıkılan binaların hafriyatlarını kesinlikle bölgede bırakmayacağız. O alan daha fazla görüntü kirliliği oluşturmayacak. Çömlekçi 2. etap kentsel dönüşüm alanında 15 tescilli bina ile de anlaşma sağlanmış durumda. Tescilli binalar aslına uygun olarak şehrimize kazandırılacak” dedi. 

Çömlekçi 1. etap kentsel dönüşüm alanında kamulaştırma ve yıkım işlemlerinin tamamlandığını anımsatan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 2. etaptaki satın alma ve yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından bölgede uygulama projesinin yapımına da kısa sürede başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Çömlekçi’de yıkımlar yeniden başladı

Çömlekçi’de yıkımlar yeniden başladı

Çömlekçi’de yıkımlar yeniden başladı


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
ilhan kibar 1 yıl önce
Boztepe Mahallesi
Erenler sokak da
Kangren oraya da bi el atın sayın Başkanım..
ismail 1 yıl önce
boztepe kemik hastanesinden aşağı komple yıkılmalı. acayip rantı yüksek arsa çıkar ortaya
tsat 1 yıl önce
Çömlekçi çömlekçi olalı böyle rezillik görmedi.Kaç yıl oldu bende unuttum.İnşAllah en kısa zamanda hallederler.Şehrin en merkezi yerlerinden biri.
ALİ 1 yıl önce
BAŞKAN BİZİM ÇÖMLEKÇİDE BİNAMIZ VAR KOMEDİ TEKLİF YAPILDI MAHKEMEYE GIDECEZ BIZIM GIBI DURUMDA OLAN BIR SURU KISI VAR EN AZ 5 SENESI DAHA VAR ORANIN RAHAT OLUN . 300 BIN TL LIK DAİREYE 100 BIN VERIYOLAR ! BIZ O PARAYLA NERDEN DAİRE ALACAZ ?
Korsanpilot 1 yıl önce
Cömlekcinin tamami 300.000 yapmaz sen daireye istiyorsun o parayi cok daha beklersin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@