Çömlekçi'de 2. etaba geçildi, yıkımlar başladı!

Çömlekçi Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesinde 2. etap yıkımları başladı

Trabzon 14.06.2021, 11:07 14.06.2021, 11:19
Çömlekçi'de 2. etaba geçildi, yıkımlar başladı!

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde yer alan Çömlekçi Mahallesi’nde gerçekleştirilen kentsel dönüşümün 2. Etap yıkım alanında Büyükşehir Belediye Başkanım Murat Zorluoğlu ve AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu incelemelerde bulundu.

İncelemeler esnasında Mumcu ve Zorluoğlu açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Mumcu konuşurken  “ Çömlekçi dönüşüm projesinin 2. Etabında artık buranın kanayan yarası haline gelmiş fiziki yıkımından daha çok sosyal etkileri bakımından çok önem arz eden gerçekten Trabzon halkının beklediği bu dönüşüm projesinin yıkım aşamasında bulunmaktayız. Çok önemli bir proje şehir merkezinin güzelleşmesi için çok önemli. Emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Çömlekçi'de 2. etaba geçildi, yıkımlar başladı!

Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu ise Trabzon’da tarihi bir an yaşadıklarını belirterek  “Özellikle sosyal etkileri bakımından çok önemli bir alandayız. Çömlekçi Trabzon’un tarihi bir mahallesi. Burada çömlek dükkânlarının yoğun olduğu dönemleri de yaşandı. Artık dönüşmesi gereken bir alan. Özellikle son 2 yılda çok ciddi bir irade gösterildi ve mesafe kat edildi bu projede.  Burası iki etaptan oluşuyor. Birisi şehrin doğusundaki 2.3 hektarlık alanda geçtiğimiz yıl projesi yapıldı ihalesi yapıldı işlem başladı. Şimdi ikinci etaba başladık. İlkine göre daha geniş bir alan. Trabzon’da önem arşeden bu oteller bölgesinin yıkımına başladık.  Burada 51 parsel var 60 yakın bina var. Hak sahiplerinin paraları ödendi. Hafta sonu itibariyle eski otellerin yer aldığı bölgede yıkıma başladık. Güneye doğru da devam edeceğiz. Bütünüyle yıkarak bir taraftan hazırlanan projesine başlayacağız. Bir taraftan mahalle dokunuşunu yaşatmak istiyoruz hem de tescilli yapıları koruyup buraya ayrı bir değer katmak istiyoruz. Çömlekçi Mahallesi’nin yeniden oluşmasına zemin olacak çok önemli bir projeyi hayata geçireceğiz. Trabzon’a hayırlı olsun. 2023’ün sonuna geldiğimizde burada bambaşka bir Çömlekçi olacak. Burası ismini boş yere almadı. Çömlek işi yapanların olanların bir mahalleydi. İsmi gayet hoş. İsminin değişmesinin gerekli olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

Çömlekçi'de 2. etaba geçildi, yıkımlar başladı!

Zorluoğlu ayrıca yıkım işleminin 3 ay içinde biteceğini söyledi.

Haber61 Haber Servisi

Çömlekçi'de 2. etaba geçildi, yıkımlar başladı!

Çömlekçi'de 2. etaba geçildi, yıkımlar başladı!

Çömlekçi'de 2. etaba geçildi, yıkımlar başladı!

Çömlekçi'de 2. etaba geçildi, yıkımlar başladı!

Çömlekçi'de 2. etaba geçildi, yıkımlar başladı!Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
Erhan 2 ay önce
İl başkanı mumcu eski belediye başkanınızın molaza yapmış olduğu araç geçmeyen üst geçidi ne zaman yıkacaksınız...!!!
Erhan 2 ay önce
Bu il başkanı mumcu nun görevi ne taşeron mu...!!!
Hasan 2 ay önce
Yeşilin ön planda olduğu, mutlaka sanat icra edilecek binaları da içeren bir düzenleme bekliyoruz. Özel tiyatro gelmesi için 1000 kişiye bilet satması lazım. Böyle bir binamız yok maalesef
ZAZA 2 ay önce
170 M2'LİK EVİMİZE KARŞILIK VERDİĞİNİZ PARA İLE 90M2'LİK EV ALAMIYORUZ.MAHKEMELİĞİZ.ORDAN DA İSTEDİĞİMİZ RAKAMI ALAMAZSAK AHİRETTE GÖRÜŞECEĞİZ.
Murat 2 ay önce
Üsteki rezilliği görmeyeceksin yani
oguz 2 ay önce
orasi cok cirkindi ama daha cirkin olacagina eminim
Çetin Çolak 2 ay önce
İSMİNE UYGUN ÇÖMLEK İŞİNİ (VEYAEK OLARAK BENZER) YAPAN BİR TANITIM YERİ AÇILMASI DİLEĞİYLE
doktor 2 ay önce
Sayın il başkanı nasıl olacak bu işler bu çömlekçi 20 yılda yapılıyor elinizde bir plaket biriniz resim çekiliyor biriniz poz veriyor her gün kafanıza göre proje yapıyorsunuz 20 yıldır hızırbey mahallesindeki saint josehp kilisesinin etrafını açmadınız becerip açamadınız size sorsalar acayip çalışıyorsunuz başlayın çalışmaya sayın başkan resim çekilme plaket verme işlerini bırakın 20 yıllık işleri tamamlayın 20 yıllıkkkk
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@