banner556

CHPli Meclis Üyesi Zorlu’dan Trabzon'un yeni terminali için şok iddia! "DSİ koruma duvarları yeterli değil"

CHP'li Meclis Üyesi Cüneyit Zorlu'dan yeni Terminal Binası ile ilgili uyarı.

Trabzon 26.08.2020, 17:25
CHPli Meclis Üyesi Zorlu’dan Trabzon'un yeni terminali için şok iddia! "DSİ koruma duvarları yeterli değil"

Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi’nin CHP’li Meclis Üyesi Cüneyit Zorlu, Değirmendere’de yapılacak olan yeni Terminal Binası ile ilgili yine uyardı.

Son günlerde yaşanan sel ve heyelan afetlerinin ardından bu yatırımdan acilen vazgeçilmesi gerektiğini belirterek, “Önce Trabzon’da ardından da daha büyük çapta Giresun’da yaşanan sel ve heyelan afetleri, yatırımların yanlış yere yapılmasının hangi acı sonuçlara yol açtığını, açacağını bize bir kez daha göstermiştir” dedi.

Zorlu, şunları söyledi:

“Tartışmalar arasında ihalesi yapılan Trabzon yeni terminal projesi yatırımından kesinlikle vazgeçilmesi lazım. Üstelik Başkan Murat Zorluoğlu gidip o bölgelerde incelemelerde de bulundu, yaşananları gördü.”
 
“Değirmendere’de 1990 yılında bir afet yaşanmıştır. Bunun tekrar yaşanmayacağının garantisi var mı? Bu şehrin geçmişini araştıran birinin böyle bir yatırımı yapması mümkün mü? DSİ koruma duvarları yeterli değil. Ben bu konuyla ilgilenen biriyim, biliyorum. Kesitler ve duvar yükseklikleri yeterli değildir. Bu koruma duvarları belli bir alanda yapılıyor ama bu yığılma ve sel baskınları, daha geriden geliyor.”

 “Değirmendere’ye terminal yapmaya ısrar eden Belediye Başkanı, 1990 yılında mevcut terminalin durumunu bir araştırsın bakalım. Orayı su bastı mı, basmadı mı? Bu alanda yapılacak terminalin kale gibi duvarlarla korunması lazım, belki böyle bir afetten kurtulabilir. Fakat maalesef ‘ben yaptım, oldu’ anlayışıyla hareket ediliyor, haliyle bu yanlıştan vazgeçeceklerini de düşünmüyorum.”

Yorumlar (6)
Farozlu 5 ay önce
CHP bu ülkenin Sikortasıdır,iyiki varsınız
Halkcı 5 ay önce
Sigortasıdır
Erdinç 5 ay önce
Sayın Cuneyit Zorlu bu şehrin muteahhiti olarak bilgisi ile bir konuda fikir vermeye çalışmış fakat sanki karşı taraf hiç bir şey bilmiyor hiç mühendislik bilgisi yokmuş gibi konuşuyor...iktidar şehri beteona çevirdi diyen bu muhalefetin yaptıkları binaları sayalimmi Salih Akyüz Cüneyt Zorlu Davut Çakıroğlu muteahit değiller ki
Demirci 5 ay önce
Mütahitlermi imar planlarını yapıyor arsa sahiplerine bunca emsali mütahitlermi veriyor? veriyorsa haklısın aksi halde iftira olur.
mustafa zorlu 5 ay önce
Cüneyt Bey'in tespitlerine katılıyorum.İlgili makamlar bu önerileri dikkate alsınlar.
Ersan 5 ay önce
Bu durumda Fatih Sanayi Çarşısı, Demirkırlar Çarşısı ve Büyük Sanayi Çarşısı derhal boşaltılmalı... Sel su baskını olabilir...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@