CHPli meclis üyesi Bakan Kurum’un Trabzon'a gelişini böyle yorumladı: Çömlekçi ağlarken  siz park açtınız!

Bakan Kurum'un Trabzon'a gelişi CHP tarafından eleştririldi.

Trabzon 13.06.2020, 09:52
CHPli meclis üyesi Bakan Kurum’un Trabzon'a gelişini böyle yorumladı: Çömlekçi ağlarken  siz park açtınız!

Ortahisar Belediyesi CHP Meclis Üyesi  Oktay Söğüt, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un dünkü Trabzon ziyaretini çarpıcı bir şekilde eleştirdi.

Söğüt, “Çömlekçi ağlarken, parkta gülmek” diye niteledi.

GECİKMEYLE BİTİREBİLDİ

Söğüt Şunları aktardı “Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Fatih (Aşıklar) Parkı, önceki güz hizmete açıldı. Çalgı - çengi, balonlar, bakan, milletvekilleri, mülkü ve idari amirler, baylar - bayanlar, konuşma platformu, konuşmalar, alkışlar ve kurdela kesilmesi… Sanırsınız Marmaray hizmete giriyor. Altı üstü; yüzyıllık parkta düzenleme yapılmış. Üstelik önce ki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı’nın başlattığı ve Zorluoğlu’nun gecikmeyle bitirebildiği küçük bir proje.

ÇÖMLEKÇİ AĞLIYORDU

Bir hektardan küçük bir parkta yapılan düzenleme, abartılıp böyle bir debdebeye açılıyorsa, Başkan Zorluoğlu’nun vizyonu bu kadar demektir. Seçimden önce vizyon dediği yeni havalimanı, demiryolu, güney çevre yolu, yatırım adası da hayal demektir. 
Geçtik vizyon projeleri, Fatih (Aşıklar) Parkı’nı çalgılı - çengili hizmete açarken, hemen altında, Çömlekçi ağlıyordu. Üç seçim önce başlanan Çömlekçi Mahallesi Kentsel Dönüşümü bir türlü bitmiyor, bitecekmiş gibi de görünmüyor. Zorluoğlu göreve gelir gelmez, burada ki dönüşüm alanı 9 hektara düşürüldü peşinden Cumhurbaşkanı tarafından -sekiz ay önce- burası için acele kamulaştırma kararı çıkartıldı. Ama yok. Yok oğlu yok. 
Temmuz’da bir temel atma töreni, 2023 seçimleri öncesi de küçük bir bölge için birinci etap açılış töreni yapılacak, Çömlekçi Mahallesi öylece kalacak. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Bir Çömlekçili olarak, mahalleye yaşattığınız bu mağduriyetten doğan haklarımızı elbette arayacağız. Fakat bilin ki; bunun yarını, her gecenin bir sabahı, en önemlisi sizi çarpacak bir yaradan var.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
İsimsiz 1 yıl önce
Çömlekçi birdahaki seçim vaadi olacak o yüzden duruyor :) ben yıllardır belediyeye yaziyorum bı iskele mendirek yapın da amatör balıkçılar kayalıklardan kurtulsun ama yok :) illa kafamızı gözümüzü kirmamiz lazım :)
Yavuz 1 yıl önce
Bu resim Trabzon un durumunu net olarak gösterilen. Koskoca devlet bakanı park açmaya gelmiş. Yani size yatırım falan yok parklarda gezin diyor bence. Volkan Canalioğlu na kızıyordunuz bi tek park yapıyor diye. Olaya bak sanki Metro tramway açılışı
osman özdemir 1 yıl önce
yaw bakan kurum en azindan park aciyor.siz ne actiniz simdiye kadar meyhane ve bardan baska ?
Gokhan61 1 yıl önce
Ya sen uyu kardesim uyu uyu
Hüseyin Çelik 1 yıl önce
Değirmendere büyük sanayi sitesi ne olacak? Murat Kurum Bakanımızın bundan haberi var mı?
Tscan 1 yıl önce
Yani kim siyasette ne düşündugu beni ilgilendirmez ama şu parkın törenle açılmadı gerçekten bir rezallettir daha ciddi atılım ve açılımlar bekliyoruz
Pusat.k. 1 yıl önce
90 larin turkiyesini hatirladim akp buyuk projeler yapti eyvAllah .lakin park acilisina kadar düsülünce bu hic iye işaret değil.
TSTSTS 1 yıl önce
KRAL ÇIPLAK
Murat 1 yıl önce
Çok doğru koca bakan işi gücü bıraktı park düzenlemesinin açılışını yapıyor tiyatro gibi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@