CHP’li Kaya'dan Haçka yaylasındaki yıkımlara tepki

Kaya: "Suç, yapılırken ses çıkarmayan iktidarda"

Trabzon 15.11.2019, 14:39

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon'un Düzköy ilçesine bağlı Haçka Yaylası'ndaki yıkım operasyonunu TBMM'ye taşıdı.

Yıkıma tepki gösteren vatandaşlar ile kolluk kuvvetlerinin idarenin yanlış tavrı yüzünden karşı karşıya getirildiğini belirten CHP'li Kaya, "Şafak vakti düzenlenen yıkım operasyonu, adeta zulme dönüşmüştür" diyerek tepki gösterdi.

ŞAFAK YIKIMINI, MECLİS'E TAŞIDI

TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak konuya ilişkin bir açıklama yapan Kaya, yıkım operasyonlarıyla ilgili şunları söyledi:

"Trabzon Düzköy ilçemizdeki Haçka Yaylası'nda şafak vakti başlayan yıkım operasyonu halkımızla kolluk kuvvetlerimizin karşı karşıya gelmesine sebep olmuş, yıkımlar âdeta zulme dönüşmüştür. Yayla sakinleri bu yıkımlarla ilgili tebligatın kendilerine ulaşmadığını ifade etmektedir.

"SUÇ, YAPILIRKEN SES ÇIKARMAYAN İKTİDARDA"

Ülkemizde seçim döneminde imar barışı yapılmış ve bu devletin halkıyla barışması olarak anlatılmıştı. Bu barışla mera, yayla ve orman gibi özel bölgeleri ayırmaksızın barış kapsamına alan iktidar vatandaşlarda 'Nasılsa affediliyor' algısının oluşmasına ve yeni yapılar yapmasına sebep olmuştur. Burada suç vatandaşta değildir, suç seçim döneminde sırf milletin oylarını almak için sesini çıkarmayan iktidarındır."

"YAYLACILIKLA UĞRAŞAN VATANDAŞA AYRI BİR HASSASİYET GÖSTERİLMELİ"

Vatandaş üzerinde böyle bir algı yaratılması nedeniyle yapılan bu tip evlerin, aynı zamanda halkın emeği ve milli servet olduğunun da altını çizen Kaya, "Bu binalar yapılırken seyirci kalanlar şimdi yıkmaktadırlar. Yazık değil mi milletin emeğine, parasına, millî servetimize? Yıkımlarda hayvancılıkla uğraşan yaylacılarımıza ayrı bir hassasiyet gösterilmesini rica ediyorum" dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
sadettin turan 2 yıl önce
Yaylaların doğasını bozmaya karşıyım ama yapılırken oy kaybı olur diye ses çıkarmayanlar gerçekten suçlu ak parti Türkiye si işte.
Dj army 2 yıl önce
Bencede bütün yaylalarda bu operasyon lar yapılmalı nedir bu yaylalar yayla olmaktan çıktı tapu felan yok devlet hepsine el koymalı milletin olmalı adam yaylaya ev yapmamış resmen villa kent yapmış imar barışı yapan varsa onlar da iptal edilmeli. Yaylaları yayla olarak kullanmalıyız.
murat başkan 2 yıl önce
harika bir iş hepsini yıkın. orası kimin malı hadsizler. orası türk milletinin ortak malı. konmaya çalışırsanız öyle kesertler cezayı..
Murat 2 yıl önce
Bir kere tamamiyle ahşap olmalı. Evet yapılırken kimse görmüyor. Gün geliyor yıkacaz diyorlar yıkılıyor, inşAllah bir kaç yıl sonra yok efendim bu güzel doğa temiz hava turizme açılmalı bilmem kaç milyar dolarlık yatırım yapmak istiyoruz hatta kuveytli katarlı dostlarımız da buralarda yatırım yapmak istiyor diye birileri çıkıp söylemez.. Hani kış turizmine de açalım istihtam olur VS böyle de olacaktır zamanla
Salih 2 yıl önce
Yaylalardaki bu yağmalama kesinlikle durdurulmalı ve istisnasiz hepsi yıkılıp temizlenerek doğal hali korunmalı.Milletimizin bu aç gözlulugu bu bana bişey olmaz tavırları artık son bulmalı.Ülkenin ortak mali kendini bilmez birkaç kişinin yagmaciligina mâruz bırakılmamalı.yaylacilik yapan çadırında kalmalı bitincede süresi tamamen herşeyimi toplayıp o alanda hak idda etmemeli.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@