CHP’li Aygun Trabzonlulardan özür diledi 

 CHP’li Aygun Trabzonluları kızdıran konuşmasının ardından yaptığı açıklamalar ile ikna edemeyince sonunda Trabzonlulardan özür diledi 

 CHP’li Aygun Trabzonlulardan özür diledi 
banner432

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, ''Ben kastımı aşan sözlerimden dolayı özür diliyorum. Trabzon ilimiz ve Trabzonlu kardeşlerimiz bizler için çok değerlidir. Kurtuluş Savaşı sırasındaki kahramanlıkları hatıramızda canlıdır” dedi. 

CHP Tekirdağ Milletvekili Aygun, TBMM'de yaptığı basın açıklamasında, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Atatürk anıtına yönelik saldırı sonrasındaki sarf ettiği sözlerine ilişkin "Kastımı aşan sözlerimden dolayı özür diliyorum. Trabzon ilimiz ve Trabzonlu kardeşlerimiz bizler için çok değerlidir. Kurtuluş Savaşı sırasındaki kahramanlıkları hatıramızda canlıdır. Kurtuluş Savaşı'nı veren Meclisimizde 11 tane Trabzonlu mebusumuz vardır. Trabzon ve Trabzonluların Kurtuluş Savaşı'ndaki kahramanlıkları hala hatıramızdadır. Bu nedenle kahraman Trabzonluları kastetmem mümkün değildir. Kadir Mısıroğlu, 'Türkiye keşke Yunan işgalinde kalsaydı.' dediği için 'Olsa olsa Rum çetelerinin çocuğu olabilir' demek istedim. Yoksa Trabzon'a, Trabzonlulara bu kahraman insanlarımıza dair en küçük bir şey söylemedim. Sözlerime tekrar açıklık getirir, Trabzon'dan, Trabzonlu halkımızdan özür dilerim. Kastım asla onlar değildir. Ben halkımıza zulüm etmiş Pontus çetelerini ve onların işbirlikçileri ile bu zihniyeti savunan Kadir Mısıroğlu'nun kast ettim. Sözlerim çarpıtılmaktadır'' dedi. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çağdaş
Çağdaş - 4 ay Önce

Böyle özür olmaz! Dalga geçmek resmen. Haddini bileceksin!!!!!

Yucel
Yucel - 4 ay Önce

Ozur dileyince insan istedigini diyebiiyo mu?

sami
sami - 4 ay Önce

Ilhami özcan Aygün gibi siyaset yapanlarin yüzünden zaten bu haldeyiz 2 Ileri 4geri.

Turgay
Turgay - 4 ay Önce

Atalarımız boğaz 9 boğumdur ağzından çıkanı kulağın duyacak demişler. Bir de vekil olmuşsun.

Ali Kemal Beşel
Ali Kemal Beşel - 4 ay Önce

Özür bilmeyerek yapılan bir hatadan dolayı dilenir ve kabul görür. Burada kasıt vardır ve bu özrü kabul etmiyoruz

Serko61
Serko61 - 4 ay Önce

Bende senin taaaa gelmişini geçmişini..... Pardon özür dilerim..

A.Kadir KALAYCIOĞLU
A.Kadir KALAYCIOĞLU - 4 ay Önce

Senin özrün kabul değil. İnsan müsvettesi. Böyle yaptığınızdan dolayı ATATÜRK ün mirasını yediniz. Araştıracağım senin deden nerden Trakyaya gelmiş. Ahmet KAYA ne yapıyor Meclisde.

İbrahim çevik
İbrahim çevik - 4 ay Önce

Bu vekil terbiyesizlik yapmıştır. Şiddetle lanetliyorum. Bu vekili haber yaptığınız kadar , bu vekile gösterdiğiniz tepkinin onda birini fesli hayinine neden yapamadınız.. fesliye tıkı çıkmayanlar bakıyorumda kahraman kesilmiş bi CHP li bulunca. Biz herkesi biliriz efendiler..


banner393

banner426

banner443

banner441