7m

7m

hyundai

CHP’li Ahmet Kaya’dan Kanuni Bulvarı açıklaması: Trabzon’a yapılan ihanettir

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, yapılan viyadüklerle şehrin siluetinin mahvedildiğini belirtti.

Trabzon 27.01.2022, 13:40
CHP’li Ahmet Kaya’dan Kanuni Bulvarı açıklaması: Trabzon’a yapılan ihanettir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Kanuni Bulvarı Projesi inşaatında devasa viyadüklerin dikildiği Ortahisar İlçesinin Yenicuma Mahallesi’ni ziyaret ederek mahallelinin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti, şehrin silüetinin ve tarihi dokusunun mahvedildiğini söyledi.

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman ve parti yöneticileriyle beraber Yenicuma Mahallesi’nde vatandaşlarla görüşen Ahmet Kaya, “Mahallenin üzerine apartman yüksekliğinde devasa viyadük ayakları dikilmiş Trabzon’umuzun tarihi simgesi olan Boztepe’mizin bağrına hançer gibi saplanan tünellere giden uçan bir yol yapılıyor. Mahalleye hiçbir faydası yok aksine mahalleyi yok eden, mahalleliyi mağdur eden, binlerce insanın mahalleden göç etmesine sebebiyet veren ve şehrin silüetini mahveden bir yol inşaatı var.

“TÜNELLER VE VİYADÜKLERLE 5 BİN YILLIK BOZTEPE’Yİ KATLETTİLER”

Kanuni Bulvarı’nın Yenicuma Mahallesi’ndeki apartman büyüklüğündeki viyadük ayaklarını yerinde inceleyen ve hemen arkasında tarihi Boztepe’nin yer aldığını belirten Kaya, “Trabzon’la özdeşleşmiş, Trabzon deyince akla ilk gelen yerlerden biri Boztepe’dir. 4 bin 5 bin yıldır hiç kimsenin görüntüsünü bozmadığı, görüntüsüne zarar vermediği Boztepe’miz bağrına bir hançer gibi sağlanan tünellerle, işte son yapılan bu ucube viyadük ayaklarıyla maalesef katledildi. Bu yol değil, resmen Trabzon’a yapılmış bir ihanettir.”

“MAHALLELİYİ YERİNDEN YURDUNDAN EDEN UCUBE BİR YOL”

“Mahallede yaşayan insanlarla konuştuk. bunu aynen böyle tarif ediyor insanlar. Apartman yüksekliğinde devasa viyadük ayakları bunun üstünden uçan bir yol yapılıyor. Mahalleye, buraya hiçbir faydası yok aksine mahalleyi yok eden, mahalleyi bitiren, binlerce insanın mahalleden göç etmesine sebebiyet veren bir yol, bir imalat. Çirkinlik abidesi, vicdanları sızlatan bir yol imalatı. Bu milletin bu devletin milyonlarca lirası oralarda heba ediliyor. İşi bilmeyen, proje nasıl yapılır, yol nasıl yapılır, bundan nasibini almamış insanların tasarladığı, adına yol dedikleri bu ucube nedeniyle burada büyük mağduriyetler oluşmuş.

İki yıla yakın zamandır mahallenin tamamı şantiyeye sahasına dönüşmüş. Yollar çamur içinde. Yağmurlu havalarda çamur içinde olan yollar kuru havalarda tozun toprağın içinde. Mahalle yaşanmaz hale gelmiş. Belediyeden gelip oraları temizleyen, vatandaşa sıkıntınız, derdiniz nedir diye soran bir Allah’ın kulu yok.”

“BUNUN ADI YOL DEĞİL, ŞEHRİN SİLÜETİNİ MAHVEDEN BİR AKILSIZLIK”

“Gerçekten burada büyük sıkıntı var. Yazıktır günahtır bu memleketin bu milletin kaynakları böyle işi bilmeyen insanlar tarafından çarçur ediliyor yok ediliyor. Ve biz bunları söylediğimiz zaman da siz yola karşı mısınız deniliyor. Biz asla yola karşı değiliz, biz akılsızlığa karşıyız. Bunun adı yol değil, bunun adı bu şehre ihanettir. Allah aşkına gelin bir bakın, evlerin üzerinden uçan geçen bir yol yapmışsınız. Yıllardır devam ediyor, kaç yıl sonra biteceği belli değil. Bu şehrin bir silüeti, güzelliği bir estetiği vardı mahalle kültürü vardı. Hepsini yok eden bir yol. Yani bununla ilgili konuşmayalım da neyle ilgili konuşalım bunu eleştirmeyelim de neyi eleştirelim? Vicdanı olanlar gelsinler yerinde tespit yapsınlar bu rezilliği yerinde görsünler. Yeter artık bu akılsızlığın, bu kötü yönetimin bedelini ödemek istemiyoruz. Yeter diyoruz.”

“VATANDAŞIN MALINI YOK PAHASINA KAMULAŞTIRMIŞLAR”

“Yol yapacağız diye vatandaşın elinden evini, arsasını, dükkanını yok pahasına almışlar. Birçok vatandaşın paraları zamanında ödenmemiş. Birçok vatandaşımız mağdur edilmiş. Mahallede esnaflık yapan bir vatandaşımızla görüştük 1000 metrekare dükkanını 200 bin lira paraya satın almışlar vatandaşın elinden. Kamulaştırmada çok büyük haksızlıklar yapılmış. Hala kamulaştırma parasını almayan bir sürü hak sahibi var. Bu kadar mağduriyet yaratan bir yoldan bahsediyoruz.”


Yorumlar (31)
SİYASETE KARŞI 4 ay önce
BOŞ YAPMAYIN Bİ MAHELLE YATIRIMI OLARAK YAPILMIYOR BİR ŞEHİR OLARAK ÇALIŞMA VAR VE ORAYI KULLANAN HERKEZ GAYET MEMNUN
HAKLI 4 ay önce
sayın mustafa kişisi tünelin üstten çıktığı yer çukurçayıra bağlanmakta ve ordan maçkaya geçmektedir. ve yol tam buna uygundur. defineden haberiniz madem vardı siz alsaydınız keşke tüh
Turgay 4 ay önce
Herkes ile herkez arasındaki farkı bilmeyenlerin memnun olması gayet normal.
Mustafa 4 ay önce
ARKADAŞ bu dağın altında geçilebilirdi ama mesele başka idi orada define olduğu için kazdılar oraları bundan bilgin varmı..
çağrı bekar 4 ay önce
İş bitmiş.. Çok geç.
devran 4 ay önce
yol yok derler yaparsin suc yapmasin suc ne güzel yapilmis iste daha neyin besindesin rahat birakin bu ülkeye hicbirsey yapilmadan kalkinmaz yaptinmida suc oluyor hayret
HABER HAKKI 4 ay önce
Boş konuşmayın lütfen. İstimlaklerle devletin cebindeki parayı aldı millet. Yol yapmayın diyor tabi tabi anlamazsınız ya . Yol medeniyettir .. nokta
Bilal Bilgin 4 ay önce
CHP yapsın da siluet bozulsun, ama heykel değil!
Arsinli 4 ay önce
bilgisiz bilal gel Ankaraya gör atalarinin dinazör heykellerini.ADAMIN heykeli yapilir,o heykelleri yapanlarin yaptiklarini satip swap icin Katar ve BAE kapisinda bekliyorsunuz.Yazik sana keske beynini kullansan yazarken.
insan 4 ay önce
BOZTEPEDE YAŞAMAYAN İNSAN MÜSVETTELERİ ANCAK BÖYLE ATIP TUTAR. AYNI ŞEY YABANCI ÜLKELERDE DE VAR. ONLARA İMRENEREK BAKARSINIZ AMA. HİÇBİR İŞ YAPMAYIP SADECE BOŞA SALLAYAN İNSANLAR SİZİ.
Tonya TS 4 ay önce
insan denen trolll sana burdan ekmek cikmaz ülkenin haline bakda öyle konus,hadi ordan.
Mackali61 4 ay önce
insan müsveddesi senin cibiliyetin belli,boztepeli hakli güzel yorum yazmis.
insan 4 ay önce
ettiğiniz hakaretlere bakarsak okuduğunuz kitapları nerenizle okuduğunuz belli. hjfdsfhsjdfhsfhds yazmak için yazan belli az ötede kudurun lütfen :))))))))))))
Boztepeli61 4 ay önce
insan rumuzuyla yazan embesil yazik,sadece birsey yazmak icin yazmissin,keske birkac sayfa kitap okusaydin.
Garip38 4 ay önce
Bu memlekette eleştirmedikleri tek konu heykelcilik
Mustafa 4 ay önce
define için kazmışlardır orayı yoksa tünelle geçilebilecek bir yerdi orası
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@