banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

CHP Trabzon Emek Büro'dan 1 Mayıs'a davet

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Emek Bürosu, 1 Mayıs'ı alanlarda kutlamak için çağrıda bulundu.

Trabzon 30.04.2017, 19:47
CHP Trabzon Emek Büro'dan 1 Mayıs'a davet

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkan Yardımcısı ve Emek Bürosu il sorumlusu Haluk Batmaz yazılı açıklama yaparak, “Emek düşmanı politikaların had safhada uygulandığı bu dönemde 1 Mayıs, beyaz ya da mavi yaka ayırmaksızın tüm emekçilerin omuz omuza haklarını savunacağı gün olacaktır” dedi.

'Emek en yüce değerdir inancıyla emekçilerle birlikte alanlarda olacağını ifade eden İl Sorumlusu Haluk Batmaz, “Emekçilerin her geçen gün daha da sömürüldüğü, kazanılmış hakların iktidar tarafından tırpanlandığı, emek düşmanı politikaların had safhada uygulandığı bu dönemde 1 Mayıs, beyaz ya da mavi yaka ayırmaksızın tüm emekçilerin omuz omuza haklarını savunacağı ve asla yılmayacaklarını göstereceği bir gün olacaktır. Emekçiler 1 Mayıs’ta hukuk darbesi ile çalınan oylarını savunacak, omuz omuza büyütülen Hayır’ın daha bitmediğini haykıracaklardır. Emekçiler, haklarının gaspedilmesine, iktidarın baskılarına ve şiddetine karşı “Kahrolsun istibdat, yaşasın Hürriyet” şiarıyla alanlarda olacaktır." şeklinde belirtti. 

Batmaz, "CHP, 1 Mayıs’ta, “Emek en yüce değerdir” inancıyla emekçilerle birlikte alanlarda olacaktır. CHP tüm illerde örgütleriyle, kıdem tazminatının fona devredilerek gaspına, kiralık işçilik düzenine, reform adı altında kamu personelinin taşeron haline getirilmesine, performans denerek biat etmeyenlerin sürgün edilmesine, ısrarla önlem alınmayan iş cinayetlerine ve emekçinin üç kuruşuna göz dikenlere karşı meydanlarda emekçilerle omuz omuza sömürüye karşı ses yükseltecektir. Yaşasın Emekçinin Bayramı. Yaşasın 1 Mayıs!” ifadelerini kullandı. 


 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
İsa Sayar 3 yıl önce
Bir kere de bu Cuma hepinizi camiye bekliyoruz deseniz.
kemalsdk 3 yıl önce
her kaybettiğiniz seçimlerden sonra sizin işiniz gücünüz ÜLKE yi karıştırmak ,,kime hizmet ettiğinizi bu HALK çok iyi biliyor,,,sizin partinizden o HALŞK kelimesini silmek lazım,,,hangi halkı temsil ediyorsunuz,,TÜRK HALK ının temsil etmediğiniz ,,kesin,,,derhal kendinizi LAV EDİN,,,,,
EMEKÇİ 3 yıl önce
sokağı bırakın gidin sanayiye bakın hangi dükkan işçi bayramı diye kapalı? bu bayram kamu işçileri bayramı olarak kutlansın.. bizleri karıştırmayın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@