CHP Trabzon'dan Kılıçdaroğlu'na saldırıya tepki

Uzun, "Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir"

CHP Trabzon'dan Kılıçdaroğlu'na saldırıya tepki
banner432

CHP Trabzon İl Teşkilatı öncülüğünde bir araya gelen siyasi parti ve sivil toplum örgütü mensupları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde saldırıya uğramasına tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı Güzide Uzun, 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı Atatürk Alanında bir araya gelen grup adına yaptığı açıklamada, bu saldırının aynı zamanda şehit Yener Kırıkçı'ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlık olduğunu söyledi.

Yapılanın sıradan bir protesto olmadığını belirten Uzun, "Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır." dedi.

Uzun, bu saldırının azmettiricilerinin belli olduğunu ileri sürerek, "Biz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz. Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır." diye konuştu.

İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli de yaşanan saldırıyı kınayarak, "Sayın Kılıçdaroğlu'na ve CHP Trabzon teşkilatı mensuplarına İYİ Parti Trabzon teşkilatı olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." ifadesini kullandı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 7 ay Önce

Kılıçdaroğlu yanlış yapıyor oraya gitmek için bahçeliden süleyman soyludan izin almalıydı almadığın için yaratıklar galeyana geldi saldırıya geçti. Türkiye de yaşayan her vatandaşın türkiyenin her karış toprağına gitme hakkı vardır...bahçeli ve süleyman soylu bölücülük yapıyorlar.

hakan
hakan - 7 ay Önce

Fetö terör örgütü senin vatanını tehdit edecek, sen genelkurmay başkanı olacaksın ve esir alınacaksın öyle mi? Yazıklar olsun. Bu adamın utançtan dışarı çıkamaması lazım. Tarihimizde esir alınan komutan mı var? Padişah mı var? Ah hulusi ah

ZEKERİYA.
ZEKERİYA. - 7 ay Önce

BU İŞTE KESİN HÜKÜMETİN PARMAĞI VAR,,SÜLEYMAN SOLUMUDUR NEDİR DERHAL GÖREVDEN ALINMALI,,LAN BAŞKA ÜLEMİZ YOK TOPRAK İYİCE AYAĞIMIZIN ALTINDAN KAYIYOR,,İKTİDAR DA BUNU HIZLANDIRIYOR...

erdinc
erdinc - 7 ay Önce

Eger organize bir olaysa oraya gelmemesi soylenen KK da bu isin içindedir... Nokta...

Civanım
Civanım - 7 ay Önce

Canından oluyordu halen rant peşindeler

Şehzade.
Şehzade. - 7 ay Önce

Ne ekersen onu biçersin misali.

tsat
tsat - 7 ay Önce

demokrasi diye diye teröristle meclise girdiler.Birde ülke bölünürse tam demokrasi olacakmış.Demokrasi adamına göre değişir.Zaten düşmanlarımızın icat ettiği kendi çıkarları için kullandığı bir yapı.Doğru kullanıldığını gören varmı.Heleki Müslümanlara karşı.

Hao
Hao - 7 ay Önce

Geçin bu işleri devlet su işleri


banner472

banner441