7m


7m

hyundai

CHP TRabzon'dan açıklama: İmamoğlu evladımızdır

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, AK Parti'nin oy kaybetmesinin kendileri için gurur verici olduğunu söyledi.

Trabzon 10.04.2019, 10:19
CHP TRabzon'dan açıklama: İmamoğlu evladımızdır

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun:" Ak Parti'nin oy kaybettiği iller arasında Trabzon'un oluşu gerçekten gurur verici. Büyükşehir Meclisi'nde kuvvetli bir muhalefet doğuyor." ifadelerini kullandı.

BİZLER İÇİN GURUR VERİCİ

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun, seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AK Parti'nin Trabzon'da bir kırılma yaşadığını ve bunun gurur verici olduğunu belirten Uzun, "Mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

İMAMOĞLU EVLADIMIZDIR

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na sahip çıkan Uzun, " CHP örgütüyle bir bütündür. Ekrem İmamoğlu da belki çok uzaklardadır ama gönlümüzdedir. Trabzon'un evladıdır. Hiç kimse konuyu saptırmasın, yakışmıyor" diye konuştu.

AK PARTİ KIRILMA YAŞADI

Trabzon kenti çok uzun yıllardan beri AK Parti politikalarıyla yöneltilmiş; hem yerelde hem Türkiye genelinde önemli bir kent. Bu politikaların şehre yansıması tabi ki iktidar lehine her zaman. Ancak 31 Mart seçimlerinde bu yansımalarda bazı şeyler çok etken oldu ve değişiklikler yaşandı.İnsanların yaşam koşullarının ekonomik anlamda geriye gidişi Trabzon'da bir kırılmaya sebep oldu. Herkes bir kırılmayı reddetse de böyle bir kırılma oldu. AK Parti'nin oy kaybettiği iller arasında Trabzon'un olması gerçekten gurur verici. AK Parti'nin Trabzon'da ivme kaybetmesine örnek olarak; Vakfıkebir'de partimiz 4 tane meclis üyesi çıkardı, Maçka'da 3 belediye meclis üyesi, Ortahisar'da 11 meclis üyesi çıkardı.

Büyükşehire Maçka'dan 1, Beşikdüzü'nden 3, Ortahisar'dan 2 meclis üyesi çıkardık. Yani Büyükşehir Meclisi'nde de kuvvetli bir muhalefet doğuyor.

Oylara da baktığımızda AK Parti'nin Trabzon'da gerilediğini görüyoruz.


Yorumlar (7)
DuRsUnTeMeL 3 yıl önce
Adamlar üvey evlat muamelesi bile yapmıyorlar. Ekrem imamoğlu adam gibi adamdır hem Trabzon hem de TRABZONSPOR’ludur. Süleyman Soylu gibi Fenerbahçe kongre üyesi değildir.
DuRsUnTeMeL 3 yıl önce
Makarios’un heykeli değil o gelip görmeni isterim ama senin aklın yetmez o işlere. karışma sen. Çalmaya geldiği zaman da sizden bize bir şey artmaz çalmayı en güzel siz becerirsiniz. Ülkeyi bitirdiniz be hala utanmadan konuşuyorsun soğana patatesi muhtaç ettiniz insanları ama sen uyumaya devam et.
Serkan öztürk 3 yıl önce
Türk 1461,akpartinin değirmenine su taşımaya devam et.
Orhan yetim 3 yıl önce
1461 sen türkmüsün,ne utanmazsın
Türk 1461 3 yıl önce
Tarihin en büyük oy hırsızlığı sonuçlanana kadar herkes bekleyecek. Makarius’un heykelini diken birine de ben hemşerim gözüyle bakmam
Ekrem Kaya 3 yıl önce
Ya sen meclis üyesi çıkardık diye seviniyorsun. Adamlar Ankarayı Antalyayı nasıl alamadım diye üzülüyor.
erdinc 3 yıl önce
Bunlar hakikaten zeka özürlü neymis Trabzonun evladiymis lan sanki burda secilenler baska yerin evladi... Ayrica hangi basariniz var kac puan artti oyunuz meclis uyeliginde ne kazandiniz bi bakin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@