banner555

CHP'nin iddiasını Büyükşehir Belediyesi yalanladı

Trabzon'da yaklaşan referandumla beraber, AK Parti ve CHP arasındaki gerginlik giderek büyüyor.

Trabzon 20.03.2017, 18:24 20.03.2017, 18:48
CHP'nin iddiasını Büyükşehir Belediyesi yalanladı

Geçtiğimiz günlerde CHP'nin pankartlarının indirilmesi ve pankart asan CHP üyelerinin gözaltına alınmasıyla başlayan kriz büyümeye devam ediyor.


Dün Trabzon Meydan Parkı'nda CHP'nin standında yaşanan gergin anlardan sonra yeni gelişme olarak, CHP üyeleri bugün Trabzon Emniyet Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. CHP Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Erdi Çakır ve beraberindeki partililer, referandum çalışmalarının yetkililer ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından engellendiğini savundu. 

CHP'lilerin açıklamalarına Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden yalanlama geldi.

CHP Gençlik kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Erdi Çakır'ın iddialarının gerçeği yansıtmadığının beyan edildiği açıklama şu şekilde: 

"CHP Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Erdi Çakır, bugün yaptığı açıklamada üniversite öğrencilerinin referandumda oy kullanmalarına yönelik olarak KTÜ bölgesine astıkları uyarıcı pankartın İtfaiye ekipleri tarafından kısa süre içinde indirildiğini iddia etmiştir. Büyükşehir Belediyesinin kesinlikle böyle bir uygulaması olmamıştır. Büyükşehir Belediyesi dışında herhangi bir belediyenin de itfaiye teşkilatının olmadığı göze alındığında CHP İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısının söz konusu iddiasının doğru olmadığı görülmektedir. Trabzon Büyükşehir Belediyesi 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması öncesinde demokrasinin en güzel şekilde işletilmesi adına çalışmalarını eşitlik ve adalet bilinciyle sürdürmektedir. Öyle ki CHP Trabzon İl Başkanlığının 14 Mart 2017 tarih ve 2017/028 sayılı yazısı ile Meydan Parkı, Uzunsokak, Kahramanmaraş Caddesi ve Kunduracılar Caddesi’nde stant kurma talebi Belediyemiz tarafından kısa sürede karara bağlanmış ve CHP İl Başkanlığının 4 ayrı noktada yaya ve araç trafiğini engellemeyecek şekilde stant kurmasına izin verilmiştir. Tüm bu gerçekler ortadayken doğru olmayan beyanların şehrimize ve demokrasimize yakışmayacağını hatırlatır, kamuoyunun bilgisine arz ederiz."  


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Hadi be 4 yıl önce
Ak parti afisleri devletin cebinden yani halkin cebinden cikiyor hayirli olsun
HAYIRLISI OLSUN 4 yıl önce
Bu kadar afiş parası kimin cebinden çıkıyor acaba? hangi hayırsever.
murat 4 yıl önce
hayırlısı olsun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@