CHP'li Kaya’dan AK Parti'li Ayvazoğlu’na ‘fındık’ cevabı; Git üreticiye kulak ver!

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun, “CHP fındık üzerineden polemik yaratmaya çalışıyor” eleştirilerine yanıt verdi.

CHP'li Kaya’dan AK Parti'li Ayvazoğlu’na ‘fındık’ cevabı; Git üreticiye kulak ver!

Haber61/Haber Servisi

CHP bir heyet oluşturarak kentlerin ekonomik yapısını, kriz olup olmadığını değerlendirmeye baladı. Bu kapsamda Trabzon’a gelen  CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve 26. Dönem Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon il başkanlığında basın toplantısı gerçekleştirerek kentte yaptıkları temasları anlattılar. 

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, AK Parti’yi fındık üzerinden ikinci kez hedef aldı. AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun, “CHP fındık üzerineden polemik yaratmaya çalışıyor” eleştirilerine, “Sen gidip üreticilerle konuş” dedi. 

CHP'li Kaya’dan AK Parti'li Ayvazoğlu’na ‘fındık’ cevabı; Git üreticiye kulak ver!

Ahmet Kaya basın toplantısının başında, fındıkla ilgili yatımı çalışmaları anlatırken, “ Biz 20 lira önermiştik, TMO fındık fiyatını 16,5, 17 lira açıkladı. Her şey pahalı. Maalesef az açıklandı. 15,5 liraya maledilen fındık piyasada 13,5, 14 liraya satılır hale geldi.  İşin membasına gitti. TMO’nun Arsin’de Beşikdüzü’ndeki yerlere gittik. Tüccarlarla konuştuk. Fındık üreticilerimizle konuştuk. Orada elde ettiğimiz gözlemleri TBMM’de paylaştık. TMO piyasada var oluş amacına uygun olarak vatandaşa kolaylık sağlaması gerekir sağlamıyor. TMO sanki fındık almamakla görevlidir! Bu algı fındığa ve fındık üreticisine zarar verir dedik.” dedi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’a da seslenen Kaya,”Biz üreticiye sahip çıkın dedik.  AKP vekili çıktı CHP’yi suçladı. Polemik yaratmaya  çalışıyor dedi. O arkadaşımıza tekrar hatırlatıyorum; Üreticilerle konuşsun! Kulaklarını üreticiye versin!” diye çıkıştı

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 12:06
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan
Furkan - 7 ay Önce

Danışıklı dövüşten başka bir şey değil bu kapışma olan benim gariban vatandaşıma oluyor bunların kervanları yürüuyor...

Murat
Murat - 7 ay Önce

Fındığı onyedi buçuk tl den açıkladı akp hükümeti daha bir Allahın kulu o fiyat a çevremde veren olmadı üstüne üstelik sanki tmo tüccar ve ferro işe ortakmış gibi türlü zorluklar çıkarıyor ayvazoğlu tamemen haksız mensup olduğu partiye şirin gözükmenin derdinde

SIRADAKİ HABER