7m


7m

hyundai

CHP'li Hacısalihoğlu: "AKP alternatif yollar aramıyor"

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu'ndan açıklama.

Trabzon 10.03.2022, 11:26
CHP'li Hacısalihoğlu: "AKP alternatif yollar aramıyor"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, artan döviz kurlarıyla ilgili iktidarı eleştirerek, "Vatandaş iktidar tarafından fakirliğe itiliyor." dedi.

"BU RAKAMLAR HALKI ENFLASYONA SÜRÜKLÜYOR"

AKP iktidarının alternatif yollar aramadığını belirten Başkan Hacısalihoğlu; "Altın fiyatları Rusya Ukrayna savaşının da etkisiyle son günlerde yükseliş seyrini sürdürüyor. Rakamlar son bir ayın en yüksek alış satış seviyesine ulaştı. Gram altın alış: 956,3, gram altın satış: 956,9. Çeyrek altın alış: 1.530,6, çeyrek altın satış: 1.568,8. Yarım altın alış: 3.061,1, yarım altın satış: 3.137,6. Dolar/TL bu sabah güne 14.50'li seviyelerde güne başlarken yüzde 50'yi aşan ve önümüzdeki aylarda yüzde 65'e doğru yükseleceğine kesin gözüyle bakılan enflasyon ve enerji maliyetlerindeki rekor artış ekonomi politikalarına ilişkin endişeleri artırıyor. İktidar bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, halkı rahatlatacak alternatif yollarda aranmıyor. Bu rakamlarla gittikçe halkı enflasyona, fakirliğe itiyor. İktidar resmen halkı kaderine mahkum ediyor. Kendilerini ve yancılarını zengin ediyor, halkı yapacağız, edeceğiz vaatleriyle kandırmaya çalışıyor." şeklinde konuştu.


Yorumlar (2)
Selim Can 4 ay önce
Özellikle okudum bir çözüm önerisi var mı, şöyle yapın böyle böyle yapın diye... Yanılmadım, yok. Sadece eleştiri.
Gazipaşalı 4 ay önce
Sayın başkanım anlattıklarının hepsi doğru chp iktidarı(belediyeleri) şu an ülkenin yarısını yönetiyor.. Orada nasıl yönetim var ise iktidarda daha fazlası olacak . Bu ülkeyi yönetecek çok insanlar var çıkın o düşüncelerden

Gelişmelerden Haberdar Olun

@