7m


7m

hyundai

CHP'li Ahmet Kaya: Trabzon'a açılışa değil, hakaret etmeye gelmişler

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trabzon mitinginde yaşananları eleştirdi.

Trabzon 31.01.2022, 14:01
CHP'li Ahmet Kaya: Trabzon'a açılışa değil, hakaret etmeye gelmişler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün Trabzon'da gerçekleştirdiği açılış töreninde 10 yaşında bir çocuğun eline mikrofon vererek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret ettirmesi olayını değerlendirerek, "Trabzon'a toplu açılış için değil adeta Genel Başkanımıza ve partimize hakaret için gelmişler. O çocuğumuzun o yavrumuzun hiçbir kabahati yok. Ama onu oraya çıkarıp eline o mikrofonu verip, söylediklerini gülerek dinleyen Sayın Cumhurbaşkanının, Sayın bakanların ve Sayın Milletvekillerinin utanması lazım." dedi.

Ahmet Kaya, "AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yanında bakanları ve milletvekilleriyle birlikte toplu açılış töreni yaptı. Yaptığı konuşmayı söylediklerini dinledim. Bütün belediyecilik hizmetlerini çok büyük bir işmiş gibi oradaki kalabalığa anlatıp Sayın Genel Başkanımıza ve partimize hakaret dolu sözler söyledi. Bir siyasetçi olarak, bugünün Türk siyaseti adına büyük bir utanç günü olduğunu ifade etmek istiyorum.  Sayın Cumhurbaşkanı oraya açılış yapmaya değil adeta Sayın Genel Başkanımıza partimize hakaret etmeye iftira atmaya gitmiş buna tanık olduk." dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya açıklamasında şunları söyledi:

"TRABZON'UN SORUNLARI VE VERİLEN SÖZLERLE İLGİLİ TEK BİR CÜMLE DUYMADIK!"

Sayın Cumhurbaşkanının söylediklerine baktığımız zaman Trabzon'un acil çözüm bekleyen sorunlarına ilişkin tek bir cümle duyamadık. Trabzon, bütün Karadeniz gibi yıllardır demiryolu bekliyor. Demiryolu müjdesiyle ilgili bugüne kadar Trabzon'a çok şey söylendi, ama maalesef yerine getirilmedi. Trabzon Güney Çevre Yolu bekliyor. Bütün çevre illerin çevre yolları tamamlanmışken, Trabzon'un Güney Çevre Yolu maalesef yapılmadı. Trabzon'da adeta içinden çıkılmaz bir trafik var. Bunun yanında Trabzon'a Yatırım Adası sözü verilmişti. Buna ilişkin beklentiler vardı, yine bu konuda tek söz duyamadık. Ne duyduk? Korkuluk boyama işlerinden, alt geçide, dikilen ceviz ağaçlarına kadar bütün belediyecilik faaliyetleri büyük bir marifetmiş gibi orada anlatıldı.

"TRABZONLU BİR SİYASETÇİ OLARAK BU MANZARAYI KAHROLARAK İZLEDİM"

Beni kahreden beni üzen asıl mesele Türk siyaseti adına orada utanç yaşandı. 10 yaşında bir çocuk kürsüye çıkarıldı ve eline mikrofon verilerek Sayın Genel Başkanımıza hakaret ettirildi. Gerçekten bu manzarayı kahrolarak izledim. Bir siyasetçi olarak, bir Trabzonlu olarak büyük bir utanç duyarak izledim. Sadece ben değil, Trabzon'dan birçok vatandaşımız beni aradı. Arayanların içinde uzun yıllardır tanıdığım AK Parti'ye oy veren bir arkadaşım da vardı. 'Vekilim gerçekten o manzara beni de çok üzdü, utanarak izledim. İlk seçimde yemin ediyorum size oy vereceğim' dedi."

"SİYASETİN SEVİYESİ HİÇBİR ZAMAN BU KADAR DÜŞMEMİŞTİ"

"Siyasetin seviyesi hiçbir zaman bu kadar düşmemişti. Önceki siyasetçileri hatırlayalım. Televizyon kanallarına çıkıp birbirleriyle sohbet edip konuşabilen siyasetçilerden işte geldiğimiz nokta burası. AKP iktidarı bütün değerlerimizi siyasete alet etti. Hatırlayın, Kur'an-ı Kerim ellerinde miting meydanlarına çıkıp kutsal kitabımızı salladılar. Yetmedi mikrofon ellerinde caminin içinde sanatçılarımızı tehdit ettiler. Yetmedi şimdi de küçücük bir çocuğun eline mikrofon verip orada kürsüde yanında bulunan bakanların ve milletvekillerinin gülüşleri altında Sayın Genel Başkanımıza hakaret ettirdiler. Yazıklar olsun. Bu manzarayı Türk siyaseti adına büyük bir utanç olarak değerlendiriyorum."

"BU KADAR MI ACZE DÜŞTÜNÜZ? BU KADAR MI ZAVALLISINIZ?"

"Her şey bir yana o çocuğumuzun o yavrumuzun hiçbir kabahati yok. Ama onu oraya çıkarıp eline o mikrofonu verip, söylediklerini gülerek dinleyen Sayın Cumhurbaşkanının, Sayın Bakanların ve Sayın Milletvekillerinin utanması lazım. Bu kadar mı acze düştünüz? Bu kadar mı zavallısınız? Memleketi ve milleti öyle bir hale getirdiniz ki, küçücük bir çocuğun söylediklerinden medet umar haldesiniz. Yazık gerçekten çok yazık. Bir siyasetçiye, bir devlet adamına, bir Cumhurbaşkanına asla yakışmayacak bir manzarayı Trabzon'da yaşadık."


Yorumlar (21)
Kemal 4 ay önce
Sadece kendilerini değil tüm Trabzonu da rezil ediyorlar. Trabzon halkı akpyi Trabzonda %50nin altına düşüremezse 2023de yazıklar olsun
Garip38 4 ay önce
Arsinliler denilen mahluk soyu, Alman atalarınızın eteğinin dibine girip kucaklarına oturmak john dündar abiniz gibi size mahsus
ercan 4 ay önce
Çocuk sn Kılıçtaroğluna laf söylemeye başladığında müdahele etmeliydi sn C başkanı. Şık olmadı yani.
Arsinliler 4 ay önce
garip denen yaratiki gale alman trol kendisi.
Garip denen zat 4 ay önce
sen her yerde konuşuyorsun ama megri megri nidası ile savcıları ayaklarına kadar götüren yandaşı olduğun zihniyetten bahsetmiyorsun. Senin gibiler çıkarı için her şeyi satar. Vatanı bile. Senin gibilerin karşısında bizler varız. Ak sevici seni
? 4 ay önce
garip38.....hdp yi sevenler onların meclese girebilme yolunu açanlardır ????????
Garip38 4 ay önce
Sana yazıklar olsun, sen kimsin fistanlı gundi? Yoksa sendemi hdp sevicisin? Eren aklınıza gelince utanıp yüzünüz kızarıyor mu acaba diyeceğim ama sizlerde alışkanlık olmuş tıpkı arkasından koştuğunuz terör sevici liderleriniz gibi
Cengiz6161 4 ay önce
hemde ne hakaret,Trabzonu dunyaya rezil ettiler,10 yasindaki cocugu kullanip dedesi yasindaki adama küfrettirp sonrada topluca gülüp alkisladilar.Yatacak yerleri yokkkkk.
Gazipaşalı 4 ay önce
Sayın vekil anlattıklarının tamamına katılıyorum. Zaten trabzonda tanıdığımız temiz ve düzgün akp olan vatandaşlarda bu olayı kınıyorlar. Bu hareket bu zihniyete bir şey kazandırmadı çok şey kaybettirdi.. Daha önceden yapılmış bir organizasyon olabilir zamanla bu işi kimin organze ettiği ortaya çıkacak. Allah yola getirsin Allah ıslah eylesin. Allah akıl fikir versin..
DEVLET FİATINA ÇAY SATAMAYAN ÖZEL SEKTÖRE PEŞKEŞ ÇEKİLEN ÇAY ÜRETİCİSİ 4 ay önce
mevcut siyasi aslamcı iktidar trabzona gelir SHOW yapmıştır.
karadeniz halkının ne başta ÇAY , FINDIK, GÜBRE fiatları gibi temel sorunları ile ilgilenmemiştir.
GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER.
Cevahir 4 ay önce
Hala bu hatayı savunan insanlara şaşırıyorum. Siyaset gözünüzü karartmış Allah aşkına biraz sıkılmak lazım bunu neyini savunuyorsunuz. Bence siz üç beş yerden ballı maaş alan ve keyfi yerinde olan insanlarsınız ya hükümetten düşersek ne olacak korkunuz olabilir.. Ama alışın geliyor gelecekte olan.. ::))
Doğrucu 4 ay önce
sizin lider mecliste konuşma sonunda sağ eli sol elin üzerine sokak çocukları gibi bir hareket yaptı çok mu hoştu
boztepeli61-34 4 ay önce
bu konulara laf atacağınıza ilk önce genel başkanınıza sorun bakalım şehit ailesine küfür eden iyi partili Lütfü Türkkanla ne işiniz var diye anca riv riv riv konuşup durursunuz
Boztepeli Cevap sana 4 ay önce
Çocuğun konuşmasına kadar düşen,ondan medet uman zihniyet dün megri megriden çukurlardan medet umuyordu. Son çırpınışlar bunlar. Sen bir Trabzonlu olarak çocuğu kirli siyasete alet edilmesinden utanmıyorsan o başka.
sıtkı 4 ay önce
sende sor bakalım öcalan dan haber alıp da selahaddin demirtaşa haber yollayan kim ? küfür eden zoruna gitti de bu olay hoşuna mı gitti aklınızı başınıza alın artık yeter insanları kutuplaştırmayın hepiniz bu vatanın evladıyız kardeşiz unutmayın..
birisi 4 ay önce
çocuk bağırdı ve cumhurbaşkanı duymadığı için onu oraya çağırdı. çocuğu annesi böyle öğretmiş konuşsun diye annesi de röportaj verdi. her şeyi sapıttırmayın. hayır yani çocuğun bunu söylemesi akp'ye olumlu bir dönüş mü yaptı ki bilerek yapılmış gibi konuşuyorsunuz. bir de çocukları alet etmeyin demezler mi :) unutmadık reklamlarda primler kastığınız çocukları. unutmadık berkin elvanlarınızı!
Riv riv 4 ay önce
İşiniz gücünüz riv riv riv,hadi onlar hakaret etmeye geldi diyelim sen bunca sene Trabzonlu olarak niye geldin? Ne verdiniz Trabzon’a ? İcraat ? Koskoca bir SIFIR,Ancak riv riv yapın muhalefet yapmayı bilmediğiniz kesin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@