CHP'li Ahmet Kaya'dan Ganita açıklaması: Rant olursa sorgularız!

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya'dan Ganita projesi için açıklama geldi.

Trabzon 25.04.2021, 12:05
CHP'li Ahmet Kaya'dan Ganita açıklaması: Rant olursa sorgularız!

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman ve yöneticilerle birlikte Trabzon sahilinde Ganita-Faroz Projesi’ne ilişkin incelemelerde bulundu. Projenin şehir hassasiyetlerinin dikkate alınarak ve ortak akılla yürütülmesi gerektiğine dikkat çeken Kaya, “Deniz kıyısında olup da denizden bu kadar kopuk bir şehir belki de Türkiye’de hiç yoktur. Deniz şehri Trabzon’u elbirliğiyle denizden kopardılar. Buna bir son vermek için, şehrin hassasiyetlerine dikkate alarak, Trabzon’u denizle buluşturan projeleri destekleriz” diye konuştu.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon’da en çok konuşulan ve iki yılda bitirilmesi beklenen Ganita-Faroz Projesi çalışmalarını yerinde inceleyerek Ganita’nın eski kimliğine kavuşturulması gerektiğini ifade etti ve şunları söyledi:

GANİTA, ESKİ GÜZEL GÜNLERİNE DÖNSÜN İSTİYORUZ

“Biz Trabzon aşığı insanlarız. Trabzon’u güzelleştirmek adına kim bir çivi çakıyorsa Allah razı olsun deriz. Mesele bu güzel şehri, bu kadim şehri çocuklarımıza daha yaşanır bir şehir olarak teslim edebilmektir. Tarihini, geçmişini bildiğimiz Ganita’nın eski günlerine dönmesi özlemi hepimizde var. Buranın eski güzelliğine kavuşmasını ve eski günlerine dönmesini istiyoruz. Trabzon, deniz kenti olmasına rağmen maalesef denizden koparıldı. Trabzon’u tekrar denizle buluşturabilecek projelere ihtiyaç var. Deniz kıyısında olup da denizden bu kadar kopuk bir şehir Türkiye’de yoktur. Deniz şehri Trabzon’u elbirliğiyle denizden kopardılar. Deniz kimliğini kent kültüründen ayırdık. Araya bir sahil yolu girdi, vatandaşın denize ulaşımı engellendi. İstiyoruz ki vatandaş denizle buluşsun. Buralarda kumsallar olsun, plajlar olsun.”

DENİZ DOLGULARI VE RANT ALANLARI YANLIŞ OLUR

Ganita Projesi’nin Trabzon halkını denizle buluşturmayı hedeflemesi gerektiğine dikkat çeken Kaya, işin içine deniz dolguları, rant alanları karıştırıldığı taktirde bunu sorgulayacaklarını söyledi. Trabzon’un şehir hassasiyetlerinin dikkate alınarak, ortak akılla şehri güzelleştirecek projelere ihtiyacı olduğunun altını çizen Kaya, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu projeler oluşturulurken, bu şehrin dinamikleri dikkate alınmalıdır. Bu şehrin meslek odalarının, üniversitelerin, yaşayan insanlarının görüşü alınarak bu tür projeler yapılırsa kimsenin itirazı olmaz. Ama birileri kumsal, plaj değil oraları rant alanına dönüştürüyorsa, biz de bunu sorgularız. Umarım öyle bir hata yapılmıyordur. Projenin çıkış noktası şudur; Ganita’yı eski kimliğine kavuşturmak. Ganita Trabzon’un marka yerlerinden biridir. Burada yapılacak imalatların şehir hassasiyetleri dikkate alınarak yapılması gerekmektedir.”

DENİZ CANLILARININ YAŞAM ALANINA MÜDAHALE EDİLMEDEN…

Ganita’daki dolgu alanla ilgili de açıklamalarda bulunan Kaya, sözlerini şöyle tamamladı: “Denize dolgu yapılarak alan yaratılmasını asla doğru bulmuyoruz. Dolgularla deniz canlılarının yaşam alanları yok edildi. Umarım burada bu yanlış yapılmaz. Ganita'da Trabzon halkının aileleriyle ve misafirleriyle gidebileceği bir restoranın yapılması güzel olur. Ama denizi doldurmadan, var olan alanları kullanarak. Bize deniz dolgularının yapılmayacağı söylendi. Umut ediyorum söylendiği gibi olur ve kısa sürede yapılır ve Trabzon tekrar denizle buluşur."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (23)
Mahmut 5 ay önce
En büyük rantiyeci chp zihniyetidir. Bunlar iyi olsalar oyumuzu onlara verildik ama hepsi kurnaz
Bilenbiri 5 ay önce
DAVUTTTTTT....!Seni neyle inceleyeceğiz....!Romantik sosyalist.....!
Fatih sağlam 5 ay önce
CHP zamanında Trabzon Trabzon gibiydi.şimdi kopyası.
Davut 5 ay önce
Yetim çocuğa çikolata vermeyen akplilerin hala daha konuşuyor olması tıbben incelenmesi gereken bir konu bence :)
Almanya 5 ay önce
akp troll'ları Cahil bir o kadar da Yüzsüz oluyor
Osman 5 ay önce
Ironi mi yapıyorsun
Misafir 5 ay önce
Sen ve sen in gibilerin oyu lazım degil satılmadık bir ayandaki don kaldı oda birdaki seçimden sonra gider merak etme.
Fatih 5 ay önce
Senin oyuna ihtiyaç yok. Hatta sen oy kullanma mümkünse
Trabzonlu Hayati dayı 5 ay önce
Trabzon Ayasofya ve Fatih acil kentsel dönüşüm olmalı
...... 5 ay önce
Boş işlerin boş adamı. Sen git heykel yap, bu işlerden ne sen ne de partin anlar. Anlamadığıniz işlere burnunuzu sokmayın.
Ersin gemici 5 ay önce
Palavra Teyfik göksu adamları akp camurları,yorum yazmış
Fatih 5 ay önce
20 yılda Trabzon da neler yaptığınızı gördük.
Bilenbiri 5 ay önce
Kadıköy sahile otel yapıldı CHPliler ayağa kalktı...buraya otel olmaz sahili kapatıyo diye yaygara yaptılar..
Sahibi CHP li meclis üyesi cıktı....! HÖÖÖÖÖÖ.....!
Gerçek başka 5 ay önce
Sen gitte İBB deki soygunu araştır. AKP 25 senede 230 km metro yaparak önceki dönemden devredenle birlikte 23 milyar borç yaptı, İmamoğlu daha bir km metro yapmadan 21 ayda 20 milyar borç yaptı. Bu sene daha 19 milyar daha borç almak için meclisten yetki aldı. Sorun bakalım bu paraları kimlere peşkeş çekti, nasıl çaldı.
Ali Kara 5 ay önce
Allah akıl fikir versin.
Fatih 5 ay önce
Haberturk te Tevfik Göksu yu izlemiş gelmiş yorum yapıyor burda
Bilenbiri 5 ay önce
CHP li Atay aktuğ dönemindeki sahillerin durumunu çok iyi biliriz....
Fatih 5 ay önce
Aynen çok güzeldi sahiller. Şimdi hiç sahil yok:-)
Trabzon 5 ay önce
Rant olmayan yer olur mu. Rant karın modercesi. Yeterli hile olmasın vesaire
Kaptan 5 ay önce
O projenin aynısı olmaz.Ona benzer uyduruk bişey olur.Örneklerini hep görüyoruz.Başkan projeyi yapanları sıkı denetlemeli.
Peyami Öymen 5 ay önce
Bir şehir kendine nasıl böyle bir ihaneti görmezden gelir. Rezalet ötesi bir proje, yazık, günah.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@