alexa metrics

banner560

banner572

CHP il başkanından Orhan Bıçakçıoğlu’na tepki

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi.

Trabzon 14.01.2019, 13:30 14.01.2019, 13:46
CHP il başkanından Orhan Bıçakçıoğlu’na tepki

Beşikdüzü Erdal Kurtoğlu Parkı’nda yaptığı çalışmalar ve yaptığı ihale ile parkı Arap yatırımcılara vermeye çalıştığını düşünen Beşikdüzülü bir grup vatandaş, Bıçakçıoğlu’nu protesto etmiş ve dava açıp ilk iki ihalenin iptal olmasını sağlamıştı.

Bu son gelişmelerden sonra Beşikdüzü mevcut Belediye Başkanı Ordan Bıçakçıoğlu “Ve kervan yürür” başlığında bir açıklama yayınlamıştı.

CHP İl Başkanı Güzide Uzun'dan belediye başkanı Bıçakçıoğlu'na tepki

Bıçakçıoğlu’nun yaptığı açıklamanın ardından CHP il Başkanı Güzide Uzun yayınladığı mesajda “Köylülük kavramının özü ile alay edenlerin kentlere hiçbir faydası olmadığını ve sonlarının çok hazin olduğunu tarih göstermiştir ve gösterecektir.” İfadelerini kullanarak “CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun , “Ve kervan yürür “başlıklı açıklaması ile Beşikdüzü halkına hakaret eden kişi en büyük hakareti kendine yaptığının farkına varamayacak kadar aymazlık içerisindedir. Yetiştiği toprakların ahırlarının kokusunu unutanların, Köylülük kavramının özü ile alay edenlerin kentlere hiçbir faydası olmadığını ve sonlarının çok hazin olduğunu tarih göstermiştir ve gösterecektir.

Belediye hizmetlerinin en doğal haliyle anlatılması gerekirken “kar dağından kar bağışlayan”üslup ile adaletin ne olduğunu bilmeyen “Şerif” kendisini gülünç duruma düşürmüştür.

“İdeolojiye saplanan ve geri bırakılan ilçeyi bu çağdışı ideolojinin kıskacından kurtarmak için” derken kastedilenin Cumhuriyetin kuruluş felsefesi ve Mustafa Kemal Atatürk ün insanlık tarihine altın harflerle yazılan öğretisine atıf yaptığını anlayan gönlü ve beyni yurt sevdalısı Beşikdüzü halkı o güzelim terbiyeli üslubu ile gereken cezayı verecektir.

Köy enstitüsü adından rahatsızlığını kin ve nefret duyguları ile dile getirirken kendini yetiştiren eli öpülesi öğretmenlerine hakaret ettiğini anlayamayacak kadar aymazlık içinde bulunan kişiye “ Şerif” demek, bugünlerde yerlere serilen ve üzerinde tepinilen adalet kavramına hakaret ve saygısızlıktır.

Cumhuriyetin en değerli kazanımlarından olan köy enstitülerine oradan yetişenlere olan hıncı aslında Ona oy vermiş olan Beşikdüzü halkınadır. Çünkü halkımız saygı duvarını aşanlara ders vermesini çok iyi bilen bir halktır ve anlamıştır her şeyi.

Yatırımı ve hizmeti rantiye zihniyeti ile yerine getirenler her zaman tarihin çöp sepetinde en dipte yerlerini almışlardır. Tarihin tekerleği hiçbir zaman geriye dönmemiştir. Patinaj yaptırmaya kalkanlara en güzel cevap adalete ve hukuka inanan güvenen sabırlı halkımızla verilmiştir ve verilecektir.

“Ne idüğü belirsiz gerici sosyalistler” gibi söylemler tarafımızca zaytunga bildirilmiştir. Ayna kişinin kendini görebilmesi için teknolojinin en güzel nimetlerindendir ve tavsiyemizdir.

Fakir fukara köy çocuklarını köy enstitülerinde yetiştirirken; kalkınmanın tarım ve hayvancılıktan geçeceğini, modern bir ulus yaratmanın çağa uygun koşullarda yaşamanın temel unsurunun eli öpülesi öğretmenlerin eseri olacağını genç Cumhuriyet bilerek ve isteyerek sağlamıştır.

Ayrıca kendisinin “kovboy” diye aşağıladığı hayvancılık ile uğraşan halkımızı ve bu hizmetin mekânları olan “ahırların” önemini kavramak bunu anlayacak beyinlere mahsustur ve yürek ister. Hakaretten nemalanan zat yıktığın ahırların duvarları altındaki manevi ezilmişliğin ve rantiyeci yaklaşımın söylemlerine tam olarak yansımış ve çok bariz şekilde belli olan bu durumu halkımız anlamıştır ve gereğini de yapacaktır. Bu nedenle teşekkürlerimizi borç biliriz.


Yorumlar (3)
dağlı 3 yıl önce
bay bıçakçıoğlu için çok şey yazmak isterim ama terbiyem elvermiyor..akp bunun gibi boş bir zerzevatı 5 yıl önce nasıl başkan adayı yaptı anlamak mümkün değil, geldiği yeri unutan zırcahilin ta kendisidir, evet büyük paraların sahibi olmuştur ama bir aynaya baksa ne görecek? yazık ve çok yazık
Selahattin YANIK 3 yıl önce
Orhan Bıçakçıoğlu, Don Kişot'un yel değirmenlerine saldırması gibi, köy enstitülerinin duvarlarına saldırmakla yetinmiştir. O enstitülerin kökleri o kadar derinlere inmiştir ki, o zihniyetler, o köklere asla zarar veremeyeceklerdir. Güçleri asla yetmez....yetmeyecektir....Bugün oturduğu o makam koltuğunu, "ahır" dediği köy enstitülerinin derin köklerine borçludur. Eğer modern dünya başkanı olsaydı, bu gerçeği görür ve hürmet ederdi. Ama kendileri, zikriyatına uygun olarak, eski dünyaların şerifi olmayı yeğledi.
Bir Beşiküzülü olarak utan duydum, yazıklar olsun.....
Ahmet TS 3 yıl önce
Bıçakcıoğlu bi git artık ya

Gelişmelerden Haberdar Olun

@