7m


7m

hyundai

CHP'den Trabzon Havalimanı açıklaması: Gerekiyorsa yenisi yapılsın

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Trabzon Havalimanı hakkında konuştu

Trabzon 26.08.2021, 11:53 26.08.2021, 12:09
CHP'den Trabzon Havalimanı açıklaması: Gerekiyorsa yenisi yapılsın

Haber61 Haber Servisi

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Oyman, gündemdeki Trabzon Havalimanı'nda yaşanan sorunları ve yetersizliklere de değinerek, şehrin potansiyeli olduğunu zamanında Kıbrıs dahil bir çok ile direkt uçuşlar yapıldığını vurguladı. Oyman geçtiğimiz günlerde havalimanı pistinde meydana gelen sorunun kalitesiz madde kullanımından kaynaklandığını da dile getirdi.

İşte Oyman'ın ilgili açıklaması;

Havalimanındaki çökme tavrımız net. Burada bir malzemede kullanılan sıkıntı var. Burada bir çökme yaşanıyorsa 1 yılda bu çöküyorsa bir sıkıntı olduğunu söyledik. İhaleler alışılmış; madde 21 B’ye dayandır, ver birisine ihaleyi, yapsın 58 Milyon TL harcasın, bir yıl içerisinde pistin bir tarafında çökme olsun. Çatlak dediler, çökme dediler. Ardından Hava Meydanları açıklama yaptı, ondülasyon var dendi. Yani beton üzerinde, asfalt üzerinde dalgalanma var. Bu kullanılan kalitesiz malzemeden kaynaklanır. Bunu inşaat mühendisleri de bilir, bu işle uğraşan herkes bilir. Burada kullanılan malzemede bir sıkıntı var. Bunun 1 yılda ortaya çıkması gelecek dönemde de yine ortaya çıkacağı anlamına gelir. Biz istiyoruz ki yapılan bir iş varsa bu doğru düzgün yapılsın, bizleri uzun soluklu götürsün. Burada bir altyapı çalışması lazımsa bir an önce planlansın. Eğer buraya yeni bir havalimanı gerekiyorsa bunun bir an önce değerlendirmeye alınması gerekir. Buradan Kıbrıs’a ve birçok ile direkt uçuşlar da vardı. Trabzon’un potansiyeli mevcut fakat havalimanının belli sıkıntıları var. Bunlar net olarak değerlendirilerek işleme alınmalı. Biz bunları dile getirdiğimizde bunu siyasi malzeme olarak kullandı denildi. Ne zaman sıkışsalar aynısını diyorlar. Biz orada kullanılan kötü malzemeye bakıyoruz. Dikkat edilmesi gerektiğini ifade ediyoruz.

kktc


Yorumlar (12)
vatan 11 ay önce
her şehre havalimanları yapıldı trabzon öksüz kaldı yazıklar olsun.
Maçkalı 11 ay önce
Yandan çarklı akp işte
Davut 11 ay önce
Ey Cehape 20 yıldır iktidardasınız siz ne yaptınız ya? Ayıp ayıp :)
Maho ağa 11 ay önce
Kardeşim senin yorumlarını her gün görünce sana acıyorum kardeş tavsiyesi git doktora görün çok geç olmadan
ercan 11 ay önce
aha.. Deyvit çıktı ortaya
kurt 11 ay önce
heralde ibb de ekremin ihaleleriyle karıştırdılar...
Cemil 11 ay önce
Karadenizin en eski en potansiyel i yüksekTrabzzonhavaalanın yenisi yabılmalıdırOrdu. Rize hak ediyor Buşehir hak edemdimi.
Misafir 11 ay önce
Onu iktidardaki Parti karara baglar.Siz itici olmaya devam edin.Nuhalefetinde görevidir zaten..
Erdinç 11 ay önce
Sayin oyman bilmiyor galiba yurt dışında bir cok yerden hala direkt uçuşlar var... Ayrica kalitesiz malzeme kullanılmış derken hangi deney sonucuna gore konuşuyor..
Ekrem 11 ay önce
Pistin çökmesi bir deney zaten.
Sb 11 ay önce
Giresun ve rize hava limanlarının çalışabilmesi için Trabzon hava limanınınsan uçuşlar birkaç yıl sonra daha da artar. Giresundan hcgs fiyatlarına bakın durum anlaşılır.
SIMSEK 11 ay önce
90 YILDA SIZ NE YAPTINIZ BIR IYNE BILE YAPAMADINIZ SADECE MUSTAFAM DA MUSTAFAM EEEE NEEE YANIII......
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@