Cevdet Erdöl'den Trabzon'a kutlama mesajı

Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü nedeniyle Cevdet Erdöl mesaj yayınladı.

Trabzon 24.02.2017, 14:14
Cevdet Erdöl'den Trabzon'a kutlama mesajı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü kutladı.

Rektör Erdöl, yayımladığı mesajında, Trabzonluların 18 Nisan 1916'dan 24 Şubat 1918'e kadar düşman işgali altında zulüm gördüğünü ve eşsiz bir kahramanlık destanı yazarak işgalcileri vatan topraklarından çıkarmayı başardıklarını ifade etti. 

Tarihin iyi bilinmesi ve gelecek kuşaklara da aynı şekilde aktarılması gerektiğine işaret eden Erdöl, şunları kaydetti:

"Bugün yiğit, asil ve kalender memleketim Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü. 24 Şubat 1918 tarihinde gerçekleşen Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşu, Türk milletinin sarsılmaz irade ve iman gücünün en çarpıcı örneklerinden biri olarak tarihin altın sayfalarında yerini almıştır. 99 yıl önce kahraman ecdadımız, 15 Temmuz’da, Çanakkale’de, Malazgirt’te olduğu gibi, tek yürek olmuş, vatanına sahip çıkma kararlılığını dosta düşmana göstermiştir. Tarihimizden ders çıkararak geleceğimize emin adımlarla yürüyebilmek için bizlere düşen görev, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek kahraman şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır."
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@