7m


7m

hyundai

ÇAYKUR'a alınacak 630 mevsimlik işçi belli oldu

ÇAYKUR'a alınacak 630 mevsimlik işçi için kura çekimi yapıldı

Trabzon 29.03.2022, 21:41
ÇAYKUR'a alınacak 630 mevsimlik işçi belli oldu

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (ÇAYKUR) Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun'daki fabrikalarında çalışacak mevsimlik işçilerin belirlenmesi için kura çekimi gerçekleştirildi.

ÇAYKUR bünyesindeki 49 fabrikada çalışmak üzere başvuruda bulunan toplam 33 bin 929 kişi arasından belirlenecek mevsimlik işçiler için Rize Gençlik Merkezi'nin konferans salonunda kura çekimi gerçekleştirildi.

Spor salonuna izleyici alınmazken, kura çekimi yerel bir televizyon kanalından canlı yayımlandı.

Noter tarafından kura yöntemi açıklandıktan sonra, çekilecek numaraların atılacağı şeffaf kutu çevrilerek, içinin boş olduğu salondakilere gösterildi.

Numaraların boş kutuya atılmasının ardından kura çekimine geçildi. Çekilişle fabrikalarda çalışacak 630 asil ve 630 yedek isim belirlenerek, salonda okundu.

Saat 10.00'da başlayan ve yaklaşık 10 saat süren kura çekimini, ÇAYKUR Genel Müdür Yardımcıları Erdinç Hatinoğlu ile Zeki Karaoğlu, daire başkanları ve diğer yetkililer de takip etti.


Yorumlar (3)
başkan 2 ay önce
çaykura alınacak 630 yeğen belli oldu :)) haberin esas başlığı böyle olmalıydır. haberin devamında dayılarının yeğenleri çaykura konuldu şeklinde devam etmeliydi..
..... 2 ay önce
İki kör birlikte sarma yerlermiş. Biri diğerine neden ikişer ikişer yediğini soruımuş, diğer kör "Allahtan kork, sen kör ben kör, ikişer yediğimi nereden biliyorsun" demiş. İlk kör "çünkü ben ikişer ikişer yiyorum" demiş. Seninki de aynı hesap. Chp belediyelerinin Ankara ve İstanbulda ne yaptığını gayet iyi görüyoruz.
serdar 2 ay önce
İşte böyle olmalı tamamen kura ile şeçilme olduysa gerçekten adalet vardır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@