banner526

banner533

banner513

Çaya davet ile gelen ölüm

Trabzon'un Akçaabat ilçesinin Hıdırnebi Yaylası'nda 2 katlı cami lojmanı inşaatında yaşanan çökme sırasında hayatını kaybeden şahsın kimliği belirlendi. Olayda ölen 85 yaşındaki Ahmet Aydın'ın lojman inşaatında çalışanları çay içmeye davet ettiği sırada çökmenin olduğu ve bu sırada kaçamayarak çöken inşaatta hayatını kaybettiği öğrenildi.

Trabzon 17.11.2017, 18:03
Çaya davet ile gelen ölüm

Edinilen bilgiye göre, Hıdırnebi Yaylası Kuruçam Obası'nda bugün saat 14.30 sıralarında çoğunluğu hayırseverler tarafından yaptırılan ve inşaatında da hayırseverlerin çalıştığı Hıdırnebi Yayla Camisi'ne ait lojman inşaatında henüz belirlenemeyen bir nedenle çökme meydana geldi. Olayda 1 kişi öldü, biri cami imamı olmak üzere 7 kişi yaralandı. Olayda ölen 85 yaşındaki Ahmet Aydın'ın lojman inşaatında çalışanları çay içmeye davet ettiği sırada çökmenin olduğu ve bu sırada kaçamayarak çöken inşaatta hayatını kaybettiği öğrenildi. 

Bazı işçilerin ise çökme sırasında kaçarak kurtuldukları ancak cami imamı Mustafa Çakır'ın ise olayda ağır şekilde yaralandığı belirtildi. Yaralılar Haçkalı Baba Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, enkaz altında başka kimse olup olmadığı ile ilgili UMKE ve AFAD ekiplerinin iş makineleri yardımı ile yürüttükleri çalışmalar ise sona erdi. Enkaz altında başka bir kişiye rastlanılmadı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@