banner526

banner533

banner535

“Çay Kanunu çıkarılmalı”

TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan çay işletmelerini ziyaret etti.

Trabzon 16.07.2020, 11:47
“Çay Kanunu çıkarılmalı”

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, çay sektörünün ihtiyacı olan derli toplu bir kanunun acilen çıkarılması gerektiğini söyledi.

TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Genel Sekreter Nazlı Genç ve yönetim kurulu üyeleri çay fabrikalarını da gezerek görüş alış verişinde bulundular.

Borsanın üyelerine yaptığı ziyaretler kapsamında Çaykur ve özel sektöre ait fabrikalarda yapılan üretimle ilgili incelemelerde bulunup, sorumlulardan bilgi alan başkanlar, kendilerine borsa üyeliği sertifikalarını da verdiler.

Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, çayın 1985 yılında özel sektöre de açıldığına dikkat çekerek, bugün gelinen noktada üretilen yaş çay yaprağının yarıya yakın kısmının da bu müteşebbislerin kurdukları fabrikalar tarafından işlenerek kuruçaya dönüştürüldüğünü hatırlattı.

Eyyüp Ergan, Doğu Karadeniz’de fındıkla birlikte en önemli tarımsal geçim kaynağının çay olduğunu vurgulayarak, “Ancak sektörün derli toplu bir çay kanunu bulunmamaktadır. Yıllar önce hazırlanan bir taslak maalesef meclis raflarında bekletiliyor. Son zamanlarda kanunla ilgili çalışmalardan söz ediliyor. Artır bu kanunun acilen çıkarılmalıdır” dedi.

“Çay Kanunu çıkarılmalı”


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@