7m


7m

hyundai

Canalioğlu'ndan Maraş Caddesi için raylı sistem önerisi

Trabzon eski Belediye Başkanı ve eski milletvekili Volkan Canalioğlu, Kahramanmaraş Caddesi ile ilgili gündemi değerlendirdi

Trabzon 03.06.2021, 18:00 03.06.2021, 18:36
Canalioğlu'ndan Maraş Caddesi için raylı sistem önerisi

Trabzon eski Belediye Başkanı ve eski milletvekili Volkan Canalioğlu, Kahramanmaraş Caddesi’nin trafiğe kapatılıp kapatılmaması gündemi üzerine açıklamalarda bulundu.

Canalioğlu şunları söyledi: “Uzunsokak’ı trafiğe kapatarak bir devrimi gerçekleştirmiştik. O dönemde eleştiriler oldu ama sonrasında herkes takdir etti. Biz o kararı alırken hem şehri düşündük, hem de dolmuşçu esnafımızı. Bütün engellemelere rağmen aldığımız karar şehrin hayrınaydı.”

RAFA KALDIRDILAR
“Görevde olduğumuz dönem Ulaşım Master Planı hazırladık ve şehir trafiğinin nasıl olması gerektiğini belirledik, bu yönde de çalışmalar yaptık. Ama ne yazık ki çalışmalarımız bizden sonraki dönemde rafa kaldırıldı ve trafik alt üst edildi. Şuanda Kahramanmaraş Caddesi’nde karmaşa var. Orası için olması gereken hafif raylı sistemin gelmesi ve araç trafiğine kapatılmasıdır.”

AVRUPA’DA DA BÖYLE
“Kahramanmaraş Caddesi’nin yayaların hizmetine sunulması en isabetli karardır. Çünkü Avrupa’da da bu böyle. Tabi ki bunu yaparken dolmuşçu esnafımız mağdur edilmemeli. Bir şirket kurularak, hafif raylı sistemin geliri ile dolmuşçular desteklenebilir.”

SİYASİ KAYGI İLE OLMAZ!
“Kahramanmaraş Caddesi’nde hafif raylı sistem kullanılması hem görselliğe katkı sunar, hem de caddedeki trafik sorunu ortadan kalkar. İkinci dönem görev yapmış olsaydım bunu hayata geçirecektim. Aklın yolu birdir ve yapılması gereken budur. Bu konuda karar verecek olan yönetim siyasi kaygı ile karar vermemeli, halkın istediğini yapmalıdır.”

Son Nokta


Yorumlar (13)
Cemil 1 yıl önce
Samsuna yapılmalı bi 20sene olmuştur. Siz hâlâ daha dolmuşların gönlünü yapmaya çalışın
Mutlu 1 yıl önce
Trabzon senin gibi bir belediye başkanı hiç gelmedi keşke kıymetini bilip seni başkan seçebilseydik
Ricosta 1 yıl önce
Canalioğlu tekrar aday olmalı
Davut 1 yıl önce
Halk için çalışan sizi gibi başkanları özledik. Dolmuşçu başı olan başkanlardan gına geldi
Trabzonlu 1 yıl önce
Sayın başkanım yıllar önce aldığın cesaretli karar ile uzun sokağı trafiğe kapatman ve hafif raylı sistem projesini yapmıştın size karşı rakip olanlar bu projenin içi boş olduğu fuzuli yatırım olduğunu söylediler. Ona destek veren şak şakçılar şimdi sizin projenizi savunuyorlar. Trabzona yapmış olduğun hizmetlerden dolayı sonsuz teşekkürler.
Can 1 yıl önce
Bence meydan dan kalkmak kaydı ile iha lar 5 kişi 5 kişi taşısın. Hemde ilerde bu sistemi polanyaya satıp bayraktara döviz girer bize kazık
doktor 1 yıl önce
volkan abi chp bile devam edemedin kusura bakma
Kaptan 1 yıl önce
doğru olanda bu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@