Çamburnu çöp alanı TBMM Gündeminde

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya Çamburnu çöp tesisini TBMM gündemine taşıdı.

Advertisement Advertisement

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon’un Sürmene İlçesinde yapılan ve bölge halkının karşı çıktığı Çamburnu Çöp Tesisi Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşındı.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya TBMM genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada bu çöplüğün vakit kaybetmeden kapatılmasını talep ettiklerini söyledi.

Ahmet Kaya şu ifadelere yer verdi;

“Trabzon'un Sürmene ilçesinde Çamburnu Tabiat Parkı sarıçam ormanlarının deniz seviyesine inebildiği eşsiz alanlardan biridir ancak bu bölgede bulunan Trabzon ve Rize'nin çöpünün toplandığı çöp depolama alanı bu cennet parkı âdeta bir cehenneme çevirmektedir. Çöp alanından etrafa yayılan kötü kokular, derelere akan ve denize ulaşan çöp sızıntı suları, tabiat parkındaki ekosistemi ve bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmektedir. 2007 yılında açılan ve kapasitesi dolan bu çöp alanının kapatılacağı yönünde verilen sözlerin tutulması beklenirken aynı bölgede yeni bir çöp alanının oluşturulduğunu öğrenen vatandaşlar, haklı olarak, çileden çıkmıştır, isyan hâlindedirler. İnsanların yaşam alanını, havasını, suyunu kirleten, sağlığını ve psikolojisini bozan, belgesel filmlere, hatta resim sergilerine konu olan bu çöplüğün hiç vakit kaybetmeden kapatılmasını talep ediyoruz.”
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tr61
Tr61 - 7 ay Önce

Bir tane trabzonlu akp li vekil gördünüzmü çamburnu çöplüğü için mücadele eden,Hes ler için isyan eden..fındık üreticisi mağdur ne yaptınız fındık için..

Almanya/ hannover
Almanya/ hannover - 7 ay Önce

Ben AKPartiliyim ama Trabzon un sorunlariyla ilgilenen tek Vekil seni seviyoruz ve destekliyoruz .

banner393

banner426

banner204