Büyükşehir gazı olmayan yere ‘rica ediyoruz doğalgaza geçin’ yazdı

Trabzon'da ilginç bir durum. Gazı olmayan yere doğalgaza geçin uyarısı yapıldı

Büyükşehir gazı olmayan yere ‘rica ediyoruz doğalgaza geçin’ yazdı
banner432

Haber61/Haber Servisi
Levent Ustabaşı

Trabzon’un Boztepe Mahallesi’nde yaşayanlar ile Çukurçayır Mahallesi’nde yaşayanlar ulaşım ve alt yapı sorunları yaşarken bir de buna doğalgaz eklenmesine tepki gösteriyorlar. Kendilerine yıllar önce, “Doğalgaz gelecek evlerinize doğalgaz tesisatı yaptırın” dediklerini o günden sonra evlerindeki tesisatı bile değiştiklerini ifade eden Boztepeliler, “Şimdide diyorlarki Kanuni Bulvarı bitsin tünelleri hizmete girsin ondan sonra gelecek. Bu eziyeti bize neden yapıyorlar?” diye soruyorlar.
Bu tepkiler yaşanırken Boztepelileri kızdıran bir gelişmede geçtiğimiz günlerde yaşandı. 75 bin civarında noktaya doğalgaz hattı getiren büyükşehir belediyesi, 35 bin civarında abone eksiği olunca vatandaşlardan ‘rica’ etmeye başladı. Kentin değişik noktalarına astıkları dövizlerle, “Rica ederiz doğalgaz’a geçin” yazıldı. Bu davet panolarından biri de doğalgaz hattı çekilmeyen Boztepe’ye asılınca buradaki vatandaşlar,”Getirmediğiniz doğalgaz hattına mı abone olalım?” diyerek tepki gösteriyorlar.

Mahalle sakinlerinden Rıfat Gürsoy, “İlanı gördükçe sinirleniyorum. Gaz olmayan yere bu asılır mı? Ben 4 senedir doğalgaz bekliyorum. Tam 4 yıl oldu. O zaman dendiki yapın önümüzdeki aylarda doğalgaz gelecek. Yaptık bekliyoruz hala.. Oldu 4 yıl yahu.. Kazanımı komşuma verdim. Bir de bu nedenle uğraştım. Hala daha evimi ısıtmaya çalışıyorum. Taşımayla gaz çeksek ateş pahası” dedi.


Gürhan Kuşçu, “Boztepe mahallesinde bir alt yapı. Ben 40 yaşındayım bu mahallede doğdum büyüdüm. Bu mahalleye bir çivi çakılmıyor! Büyükşehir’e geçtik düzelir dedik o da olmadı. Yol sıkıntısı yaşarken şimdide gelmeyen doğalgazın eziyetini yaşıyoruz” dedi.

Gürdeniz Yazıcı, “50 yıldır burada yaşıyorum. 4-5 yıl önce yakında gelecek dendi. Şimdide bize diyorlarki Kanuni Bulvarı’nın tünelleri açılsın o zaman gelecek. Şu anda Yenicuma Gözaçan caminin oraya kadar geldiğini biliyorum. Ama buraya ancak 1-2 yıla gelir. Bu gidişle belkide 5 yılı da bulur!” diye konuştu. 

Hüseyin Paslı da, “Umudum yok artık. Ben bir şey beklemiyorum. Gözümüze sokar gibi bir de pano astılar! Yazıklar olsun” dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
mst-61
mst-61 - 3 yıl Önce

Devlet hemen bu belediyeye kayyum atasın. Bu ne yavv. Biz istanbul trafiğinden kurtulalım dedik memlekete geldik. Şehir bitmiş. 5 dakikalık yere 30 dk da gidemiyorsun. Şehrin içi fakir görünüyor. Kötü görünüyor. Ancak makam mevki peşindeler. Bu işe el atın. Kendini birşey sanan bu insan müsvettelerinin halka zulüm yapmasını engelleyin. Lütfen.

erman
erman - 3 yıl Önce

Biliyorsunuz bizim belediye başkanları , yalanı çok severler, Poster asıyor ki gören zannetsin ki bu yerde doğal gaz var diyedir.Hatta Başkanları tebrik ederler ,Olmayan şeyler için.Bu posterlere inanıpta doğalgaz getirdi Belediyemiz diye övünenler var.hep yokları varmış gibi lense etmek bizim işimizdir.

ayse
ayse - 3 yıl Önce

katılıyorum yazıyı ilk gördüğümde mahalleli olarak bizde cok sinirlendik
sanki biz sobalı evde yasamaya bayılıyoruz sacma sapan bi yazı verdinizde bizmi kullanmadık

erdal baytar
erdal baytar - 3 yıl Önce

bahçecik cezaevine kadar geldi onun yukarısında yaklaşık 1000 (bin) konutluk alana gelemedi herhal mezarlıktan geçerken korktular

Hsan
Hsan - 3 yıl Önce

Belediye baltayı taşa vurdu
Ciddi birvurma bu,daha kendini toparlayamazzzz,sahilden akçaabat gazın gitmesi şart,,yatırımın nerden yapılacağını bilmeywn çok bilmişler,,habu şehrin potansiyeli başka birinin elinde olsun bu şehir uçmuştu,,anlayın nasıl yönetiliyoruz,,,mst_61 durumu özetledi,,

tarıkbuğra
tarıkbuğra - 3 yıl Önce

bizim millet almayacağı için ancak böyle boş boş konuşurlar.herşey ortada

İbrahim Bulut
İbrahim Bulut - 3 yıl Önce

Yine boztepeye pano asmışlar .ddereye o da yok hala çimento fabrikasının isi pisiyle uğraşıyoruz.ddere insanı hor görülüyor bunun aksini kim ispat edebilir.

İbrahim çevik
İbrahim çevik - 3 yıl Önce

Şaşıran ördek misali,


banner426