banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Büyükşehir yol yapmaya devam ediyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi kış mevsiminde de yol çalışmalarını sürdürüyor.

Trabzon 13.02.2018, 16:25
Büyükşehir yol yapmaya devam ediyor

Bu yıl yoğun kar yağışı yaşanmamasını fırsat bilen Büyükşehir Belediyesi, özellikle kırsal mahallelerde yol bakım onarın çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda her gün birçok mahalle yolunda sanat yapısı inşaatları, malzemeli bakım, kanaval temizliği, yol dolgusu gibi çalışmalar ivedilikle sürdürülürken mahalle yolları bahar öncesinde daha da kullanışlı hale getiriliyor.
 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, il genelinde başlattıkları yol seferberliğine ara vermeden devam ettiklerini söyledi. Trabzon’un, Türkiye’nin en uzun yol ağına sahip ili olduğunu hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Tüm mahalle yollarımızı insanlarımıza layık hale getirmek için il genelinde yüksek bütçeli çalışmalar yapıyoruz. Trabzon’umuzun büyükşehir statüsüne kavuşmasının ardından 4 yılda il genelindeki mahalle yollarımızda yaptığımız asfaltlama, betonlama, sanat yapısı inşaatları ve diğer çalışmalarımızın toplam maliyeti 325 milyon TL’yi aşmıştır” dedi.
 
Mahalle yollarındaki çalışmalarını program dahilinde gerçekleştirdiklerini belirten Gümrükçüoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Halkımız bilsin ki Trabzon’umuzda hangi mahallenin yolunun neresinde bir tüpsek varsa hepsinden haberdarız. Sırasıyla tüm yollarımızı insanlarımıza layık hale getiriyoruz. Yollarımızda çok uzun yıllar hizmet edecek, kalıcı çalışmalar yapıyoruz. Böylece her yıl farklı mahallelere hizmet götürme fırsatını elde ediyoruz. Son dört yılda olduğu gibi bu yıl (2018) ve bundan sonraki yıllarda daha da artan bütçelerle gerçekleştireceğimiz çalışmalarla tüm yollarımızı en iyi hale getirmiş olacağız.”
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Mehmet cemal fettaoglu 3 yıl önce
Vakfikebir cumhuriyet mahallesi eski cezaevi yolu vakfikebir belediyesine gittiğimde yolun buyuksehir ait olduğunu söylüyor biz mahalle sakini olarak ç 18 uygulaması geçti yolun biran önce yapılmasını arz ve talep ediyoruz vakfikebir vatandaşlar olarak yolun yapılmasını istiyoruz
serdar 3 yıl önce
seçim yatırımları başladı/ 4 yıl yollara dokunma, 4 yıl sonra, 1 yılda bozulacağı garanti olan kalitesiz yol yap.yemez millet artık bu oyunları
Mehmet cemal fettaoglu 3 yıl önce
Ben vakfikebirli olarak vakfikebir cezaevi caddesi yolundan c18 uygulama geçti yolun biran önce yapılmasını istiyoruz
Ali 3 yıl önce
Ey gidi büyükşehir adi büyük kendi küçük belediye.
Camurlar icinde yasiyoruz Yildizli mahallesi ogretmenler sitesi
Onü yola bekleriz.Oltalarla gelmeyi unutmayin balik çok var

Gelişmelerden Haberdar Olun

@