7m

7m

hyundai

Büyükşehir gece mesaisinde

Trabzon Büyükşehir Belediyesi temizlik çalışmalarını gece sürdürüyor.

Trabzon 08.11.2019, 13:07
Büyükşehir gece mesaisinde

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şehir trafiğini olumsuz etkilememek adına temizlik çalışmalarının büyük bölümünü, gece saatlerinde gerçekleştiriyor.

Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde bulunan ana yol, cadde, bulvar ve meydanlar Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından 7 gün 24 saat temizleniyor. Yoğun araç trafiğini aksatmamak için gündüz saatlerinde yapılamayan çalışmalar, sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.

Şehir genelindeki temizlik çalışmalarının büyük kısmının gece yapılması, vatandaşlardan da tam not alıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından gece çalışmalarıyla ilgili yapılan açıklamada; “Kahramanmaraş Caddesi, Farabi Caddesi, Akif Saruhan Caddesi, Gazipaşa Caddesi, Şenol Güneş Caddesi ve şehirlerarası otobüs terminali haftada bir kez, Meydan Parkı ise her gece yıkanmaktadır. Tanjant, Soğuksu Caddesi, Şehit Refik Cesur Caddesi ve Trabzon-Rize karayolu ise her gece süpürme aracı ile süpürülmektedir. Kadınlar pazarı her gün akşam saatlerinde temizlenmektedir. Bu çalışmalara ek olarak gece saatlerinde meydana gelebilecek doğal afet sonrası ve altyapı çalışmalarından kaynaklanan kirliliklere de anında müdahale edilmektedir” ifadeleri kullanıldı.


Yorumlar (4)
A.Y 3 yıl önce
Trabzon meydandan ibaret değil
Trabzon lu 3 yıl önce
Şu semt pazarlarındaki pazarcılar biraz insaflı olsa perişan ediyorlar ortalığı
izzet 3 yıl önce
Şehirde kaldırım yok her yer pislik içinde bilinçsiz toplumuz
yasar 3 yıl önce
molozdaki balıkçı tezgahları berbat kirletiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@