banner526

banner535

Büyükşehir Ekipleri halk sağlığı için görev başında

Trabzon Büyükşehir Belediyesi haşere ile mücadele çalışmalarını hızlandırdı.

Trabzon 02.05.2019, 15:48
Büyükşehir Ekipleri halk sağlığı için görev başında

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla birlikte haşere ile mücadele çalışmalarını hızlandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, halk ve çevre sağlığı açısından önem arz eden bu konuda belediyenin üzerine düşen görevleri titizlikle yerine getirdiğini söyledi.

Dünya genelinde yaşanan iklim değişikliklerine bağlı olarak zararlı böcek popülasyonunda da artış olduğunu bildiklerini kaydeden Zorluoğlu, “İlimizde en son Atatürk Köşkü Ormanı’nda görülen böcek zararlılarındaki popülasyon patlaması bunun en önemli göstergesidir. Aynı durumun halk sağlığını tehdit eden sivrisinek, karasinek, tatarcık ve fare gibi zararlıların popülâsyonunda da yaşanmaması için belediye olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve mücadele çalışmalarımıza başladık. Şehrimizde bu anlamdaki zararlıların üreme alanları tespit edilip haritalandırıldı. Hava sıcaklığının artışına bağlı olarak artan durgun su sıcaklığı, özellikle sivrisineklerin üreme periyodunu hızlandırıyor. İlimizde mayıs ayı itibarıyla sivrisineklerin üreme alanı olabilecek 4 bin 31 üreme noktası belirlendi. Bu ay yapılan kontrollerde bu alanların 2 bin 147’sinin şu an aktif olduğu görüldü ve ilgili alanlarda kontrollü şekilde ilaçlama faaliyetlerine başlandı” dedi.

ALO İLAÇLAMA HATTI: 888 61 01

Sivrisinek mücadelesinde ilgili kurumların yanı sıra, vatandaşlara da önemli görevler düştüğünü belirten Başkan Zorluoğlu, “Özellikle bodrum, teras ve bahçelerde su birikintilerine müsaade edilmemesini vatandaşlarımızdan istirham ediyoruz. Önlenemeyen havuz, kuyu, sarnıç ve inşaatlardaki su birikintilerinin de belediyemizin 888 61 01 No’lu ALO İLAÇLAMA HATTI’na bildirilmesi toplum sağlığı açısından önem arz ediyor. Yasa gereği ev ve işyerleri belediyemizce ilaçlanamaz ancak ev ve işyerleri dışındaki alanlar için 2’si teknik personel olmak üzere toplam 14 personel, 6 ilaçlama aracı, 6 termal sisleme, 6 kanal sisleme, 5 araç üstü uçkun mücadele makinesi ve 6 atomizerden oluşan ekibimiz çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir” ifadelerini kullandı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
haşere61 1 yıl önce
Büyükşehir çalışıyor Trabzon güzelleşiyor. helal olsun güzel bir hizmet..
ALP TÜRK 1 yıl önce
geçen sene aradım ertesi gün müdahale ederek bilgilendirme yaptılar....Trabzon Büyükşehir Belediyenin en faal ve çalışkan birimi olsa gerek...tebrik ederim...umarım değişmezler...
BQQKER 61 1 yıl önce
Bu birime kaç yandaş işçi alınmıştır şimdi cevap veriyorum hepsi ;-)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@