banner572

Büyükşehir'den açıklama: Muhtemel olumsuzluklara karşın görevimizin başındayız

Büyükşehir Belediyesi’nden yağmur açıklaması yapıldı.

Trabzon 21.06.2019, 14:43
Büyükşehir'den açıklama: Muhtemel olumsuzluklara karşın görevimizin başındayız

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, şiddetli yağmurların 3 gün daha süreceği belirtilip vatandaşların duyarlı olmaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

“İlimiz, 20 Haziran 2019 günü akşam saatlerinde başlayan ve sabah saatlerine dek süren etkili sağanak yağışa maruz kalmıştır. “ denilen açıklamada “Özellikle şehir merkezindeki ana arterlerde, Ortahisar ilçemizin bazı mahallelerindeki cadde ve sokaklarda, yine kent merkezinde bazı evlerin zemin ve bodrum katlarında aşırı yağışa bağlı su baskınları gerçekleşmiştir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığımız 15 personel, 15 motopomp ve 4 aracıyla, Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız 29 personel, 5 motopomp ve 9 aracıyla, TİSKİ Genel Müdürlüğümüz ise 12 iş makinesi ve 39 personeli ile ulaşımın normale dönmesi, cadde ve sokaklarda tıkanan rögarların açılması ve su baskını yaşanan ev ve iş yerlerindeki sıkıntıların giderilmesi için gerekli müdahaleleri ivedilikle yapmıştır.

Meteorolojik veriler, önümüzdeki 3 gün boyunca da ilimizde gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini bildirmekte olup, vatandaşlarımızdan oluşması muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgâr, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve duyarlı olmalarını istirham eder, Trabzon Büyükşehir Belediyemizin tüm birimleriyle muhtemel olumsuzluklara karşı görev başında olduğunu kamuoyuna saygıyla duyururuz. “ ifadelerine yer verildi.


Yorumlar (1)
vatandaş 2 yıl önce
bir tanesin başkan

Gelişmelerden Haberdar Olun

@