kebir

Büyükşehir'de üretim 200 bin tonu aştı

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin asfalt üretimi 200 bin tonu aştı

Büyükşehir'de üretim 200 bin tonu aştı

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin 2016 yılındaki asfalt üretimi 21 Eylül itibariyle 200 bin tonu aştı. Mayıs ayında asfalt üretimine başlayan Büyükşehir Belediyesi, 21 Eylül itibariyle 203 bin ton asfalt üreterek yollara serdi. 
 
Asfaltlama çalışmalarına devam etmekte olan Büyükşehir Belediyesi, ayrıca il genelinde 50 milyon TL’lik yol betonlaması gerçekleştiriyor. Betonlamada olduğu gibi asfaltlamada da 2016 yılı içinde 50 milyon TL’lik yatırım yapmayı planlayan Büyükşehir Belediyesi, menfez, istinat duvarı ve kanaval gibi sanat yapıları inşaatlarına ve stabilize yollardaki bakım-onarım çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.
 
Büyükşehir Belediyesi asfaltlama, betonlama ve sanat yapıları inşasının yanı sıra büz üretimine de aralıksız olarak devam ediyor. Büyükşehir Belediyesinin büz şantiyesinde 2016 yılında bugüne kadar çeşitli ebatlarda yaklaşık 4 bin büz üretimi gerçekleştirildi. Üretilen büzler Trabzon il genelindeki ihtiyaçların karşılanmasında kullanıldı.
 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bu şekilde her yıl daha da artan bütçelerle icra edecekleri çalışmalarla Trabzon il genelindeki yol sorunlarına son vermeyi planladıklarını kaydetti. Değerlendirmesinde Türkiye’nin en uzun yol ağına sahip ilinin Trabzon olduğunun altını çizen Başkan Gümrükçüoğlu, “Hedefimiz 2019 sonuna kadar tüm mahalle yollarımızı muntazam hale getirmektir. Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl sadece asfaltlama ve betonlamaya 100 milyon TL ayırmış bulunmaktayız. Bu rakam Trabzon tarihinin rekorudur. Daha önce Trabzon’da yollara en fazla yatırım yapılan yıllarda bile bir yıl içinde ancak bu rakamın üçte biri kadar yatırım yapılabilmiştir” diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 14:56
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
yavuz
yavuz - 2 yıl Önce

hangi yollara serilmiş.belediyenin uğurludaki yeni mezarlık yolu mayın tarlası gibi.

ibrahim
ibrahim - 2 yıl Önce

nereye dökülüyo bu asvalt her yer berbat

ali duran
ali duran - 2 yıl Önce

Yol yaparsınız yayalar için kaldırım yapmayı unutursunuz az bir şeyide yarım yamalak yapmayın

Yahya
Yahya - 2 yıl Önce

Yayla yollarına dokuluyor, Allah devletimize zeval vermesin yol sayesinde hem turizme hem de o bölgede yaşayan insanlara katkı saglaniyor

Savaş Uzun
Savaş Uzun - 2 yıl Önce

Boydan boya asfalt olsa ne işe yarıycak ? Tramvay gelmesi lazım. Tren yolunun gelmesi şart. İş imkanları oluşturulması lazım. Bunlar olmadan heryer asfalt olsa hiçbir işe yaramaz.

banner422

banner409

banner350

banner424

banner421