Büyükşehir belediye meclisinde Montrö bildirisi gündeme geldi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclis toplantıları başladı.

Trabzon 08.04.2021, 15:04
Büyükşehir belediye meclisinde Montrö bildirisi gündeme geldi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclis toplantılarının ilk gününe Başkan vekili Atilla ataman başkanlık yaptı.

Ataman’ın başkanlık ettiği oturumda meclis başkanlık divanı seçimi, encümen üye seçimi, ihtisas komisyonlarına üye seçimi ve toplamda 12 madde görüşüldü.

Maçka, Çarşıbaşı, Araklı belediyesine 3 tane itfaiye aracının hibe edilmesi kararı plan bütçe komisyonuna havale edildi.

Başkan vekili Ataman yaptığı konuşmada “Başta Burak Gençcelep olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Beşikdüzü’ndeki yangının nedeniyle hayatini kaybeden Ayşe Ülken hanımefendiye rahmet diliyorum.

Ganita - Faroz projesi bu şehirde yaşama olanağını artıracak bir proje olacaktır. “ dedi.

Hafta içi gündemi meşgul eden Montrö bildiri için de konuşan Ataman “Emekli amiral sıfatı kullanılmasa görmezden gelişebilirdi ama bu şekilde darbe çağrıştırdığını söylememiz lazım. Bunu da kınadığımızı bildirmek isterim.” İfadelerini kullandı.

CHP Grup Başkan vekili Turgay Şahin “Bizde her türlü darbeye ve çağrışımlarında karşıyız. Emekli olsun veya başka olsun fikirlerini söylemek zorundadır. Bunun altında başka bir şey aranmaması gerektiğini düşünüyorum.” Dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
desteptul.... 6 ay önce
Bir yurt sever olarak utaniyorum , o ciklamayi yapan vatansever amiraller bu ulkenin yuz akidir . sen amerioka icin karadenizde gemi bulundurmak istiyorsan kanal istanbulu yapar yada montro yu iptal edersin .
Osman Berk 6 ay önce
Boş işler, Belediye meclisinde Montrö'ün ne işi var. İşinizi yapın lütfen.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@